06:24 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Majandus
lühendatud link
16010

Eesti kalatootja DGM Shipping AS esindaja rääkis portaalile Sputnik Eesti, mis mõjutas Venemaa põllumajandusjärelevalveametit maha võtma nende ettevõttele kehtestatud ajutised piirangud kalatoodete tarnimiseks Venemaale

TALLINN, 19. detsember — Sputnik, Deniss Pastuhhov. DGM Shipping AS turundusdirektori Alena Protassova sõnul on ettevõte rõõmus Rosselhoznadzori (Venemaa põllumajandusjärelevalveamet) tunnustuse üle oma toodete kõrgele kvaliteedile ja õiguse taastamisele Euraasia majandusühenduse tolliliidu riikide turule.

Läti ja Eesti sprotid taas Venemaal >>

Ta ütles intervjuus portaalile Sputnik Eesti, et ettevõte kavatseb juba sel nädalal tarnida kala pooltooteid suurtele Venemaa kalatöötlemistehastele, mis tekitab Venemaa turul täiendava konkurentsi ja vähendab valmistoodangu hinda lõpptarbijale.

Loomatoiduks

DGM Shipping AS esindaja rääkis, et Venemaa embargo kukutas järsult kalahindu Läti ja Eesti kaluritele. Protassova sõnul kandsid kalurid suuri kahjumeid ja neil tuli saata kala Taani loomasöödaks ning tihti neelas transpordikulu kogu kasumi.

DGM Shipping AS turustusjuht märkis, et olukord oli tänaseni raske, kuid muutusi paremuse poole on juba märgata: "Tekkimas on uued müügiturud ja 2018. aasta teises kvartalis antakse Eestis ja Lätis käiku kaks suurt kalajahu ja kalaõli tootmine tehast, mille peamisteks tarbijateks on Hiina, Saksamaa ja USA. See mõjutab kala kokkuostuhindu, nii kaluritel terendavad üsna roosilised väljavaateid."

Valitsus kinnitas kutselise kalapüügi võimalused ja tasud >>

Merest kaupluseni

Protassova väitel aitas kõikidele Rosselkhoznadzori nõuetele vastavuse saavutada asjaolu, et DGM Shipping AS kontrollib kogu tootmisprotsessi kala püügist kuni valmistoodangu saatmiseni kaupluseriiulitele. Seega suudab ettevõte tagada oma toodangu kvaliteedi, mis muuhulgas tõstab seda liiki toodangu kvaliteeti ka Venemaa turul. Aljona Protassova lisas, et Eesti ettevõte loodab normaalsete majandussidemete kujunemist Venemaaga ja nendele poliitilise mõju puudumist edaspidi.

Tööandja Ukraina võõrtöölistest: ei iialgi enam, illustratiivne foto
© Sputnik / Алексей Куденко

Sputnik Eesti on varem teatanud, et ajutised piirangud kalatoodete tarnimiselt Venemaale eemaldatakse, ning kaks Balti riikide ettevõtet — Eesti DGM Shipping AS ja Läti SIA Karavela naasevad Venemaa turule. Otsus tehti pärast nende ettevõtete inspekteerimist Rosselkhoznadzori spetsialistide poolt.

Rosselhoznadzor taastas Eesti toiduainetööstuste ekspordiload >>

Värske, külmutatud ja jahutatud kala sisseveo keeld EL riikidest kehtib Venemaal alates 7. augustist 2014. Konservid embargo alla ei kuulu, kuid 4. juunil 2015 kehtestas Rosselhoznadzor keelu Eesti ja Läti kalatoodete sisseveole, põhjendades seda süstemaatiliste ohutusnõuete rikkumistega, mille Venemaa põllumajandusjärelevalveamet tuvastas kevadel tehtud kontrolli käigus ja kantserogeense bensapüreeni sisaldusega toodangus. Rosselhoznadzor märkis tookord, et Venemaa ootab Baltimaade kontrollorganitelt konservide tarnete taastamiseks Venemaale bensapüreeni sisalduse kõrvaldamist sprottidest.

Tagid:
embargo, sprotid, piirangud, intervjuu, majandus, tootmine, DGM Shipping AS, Rosselhoznadzor, Aljona Protassova, Läti, Eesti, Venemaa

Peamised teemad