22:17 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Majandus
lühendatud link
3510

Esmaspäeval kogunes Tallinnas Eesti ja Venemaa ministeeriumite vaheline transpordikomisjon, et arutada kahe riigi ühishuvis olevaid transporti ja logistikat puudutavaid küsimusi

TALLINN, 19. detsember — Sputnik. Täna allkirjastasid Venemaa Föderatsiooni transpordiministeeriumi aseminister Sergei Aristov ja Eesti Vabariigi majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi transpordi asekantsler Ahti Kuningas Muuga sadamas transpordikomisjoni kohtumise protokolli, edastas Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Läti ja Eesti sprotid taas Venemaal, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Venemaa ettevõte rajab Narva tehase >>

"Soov Tallinna-Peterburi —Moskva rongiliini populaarsuse ja konkurentsivõime tõstmiseks on nii Eestil kui Venemaal olnud juba aastaid. Seekordsel kohtumisel arutasime võimalusi rongi ühenduskiiruse tõstmiseks Tallina ja St Peterburgi vahelises liikluses ning loodame et koostöös mõlema riigi raudtee-ettevõtjate ja ametkondadega jõuame peatselt ka konkreetsete lahendusteni," võttis Ahti Kuningas kohtumise olulisemad teemad kokku. Lisaks andis Eesti pool ülevaate uuest aastast kehtima hakkavatest teekasutustasudest Eesti teedel.

"Samuti leppisime kokku, et jätkame koostööd Narva-Ivangorod piirkondi ühendava uue piiriülese taristu rajamise otstarbekuse uuringu läbiviimiseks ning uue valitsustevahelise raudteeliikluse korraldamise kokkuleppe teksti ettevalmistamiseks," lisas Kuningas.

Kalapüük, illustratiivne foto
© Sputnik / Игорь Зарембо

Venemaa delegatsioon külastas visiidi käigus ka AS-i Eesti Raudtee ning AS Tallinna Sadamale kuuluvat Muuga sadamat.

Kõik sõnaga "Venemaa" seonduv ei ole halb >>

Viimati kohtus Eesti-Vene transpordikomisjon 2013. aastal, siis oli võõrustajaks Vene pool. Tänavune kohtumine lepiti kokku Ahti Kuninga ja Sergei Aristovi kohtumisel aprillikuus Moskvas toimunud majandusfoorumil TransRussia.

Vene aseminister andis kahepäevasest kohtumisest ja sõlmitud kokkulepetest täna ülevaate ka majandus- ja taristuminister Kadri Simsonile.

Tagid:
majandus, rongliin, transpordikomisjon, raudtee, koostöö, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Muuga sadam, Sergei Aristov, Ahti Kuningas, Venemaa, Eesti

Peamised teemad