05:06 02. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1968
  • RUB90.7837
Majandus
lühendatud link
6110

Möödunud aasta lõpus prognoosis rahandusministeerium tänavuse aasta alkoholiaktsiisi laekumiseks üle 276 miljoni euro, kuid praeguseks on selge, et seda eesmärki ei suudeta saavutada

TALLINN, 25. detsember — Sputnik. 2016. aastal laekus alkoholiaktsiisi 251 miljonit eurot, mida oli prognoositust ligi 15 miljonit enam. Sel aastal loodeti aktsiisitulu kasvatada veel 25 miljoni euro võrra ehk 276,4 miljoni euroni — selline summa oli kirjas möödunud aastal tehtud tänavuse riigieelarve tulude prognoosis, edastab ERR.

Aktsiisitõusu vastased sõidavad autode kolonnis Lätti>>

Suveks oli selge, et see eesmärk jääb saavutamata ja nii oli suvises majandusprognoosis aktsiisilaekumise prognoos langetatud 237,5 miljoni euro juurde.

Detsembri lõpul tunnistas aga rahandusministeerium, et sellist summat kokku ei tule: prognoositud mitmekümne miljoni euro suuruse kasvu asemel seistakse silmitsi hoopis suuremas summas alalaekumisega.

Alkoholi aktsiisitõusu ära jätta ei saa>>

Tänavu veebruaris tõsteti kõigi alkoholiliikide aktsiisimäärasid ning juulist õlle ja kääritatud jookide aktsiisi, mille etanoolisisaldus on alla kuue mahuprotsendi. Järjekordne aktsiisitõus on tulemas veebruaris.

 

Tagid:
aktsiis, alkohol, rahandusministeerium, Eesti

Peamised teemad