01:30 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Majandus
lühendatud link
6010

Ida-Viru spaahotellid tervitavad suuremat idaturistide lainet mitte detsembri viimastel, vaid jaanuari esimestel päevadel

TALLINN, 1. jaanuar — Sputnik. Alevtina Galaktionova Peterburist soovis osa saada ka aastavahetuse programmist ja oli Toilas juba platsis. Ja nii 15. aastat järjest. Kusjuures esimene kord, kui Alevtina Galaktionova üritas Toila spaahotellis uut aastat tervitada, tal see ei õnnestunud, kirjutab Põhjarännik.

Tallinna Raekoja plats
© Sputnik / Вадим Анцупов

Soome turistide vähenemist kompenseerisid teised riigid >>

"Märkasin metroos sõites ajakirjas juhuslikult Toila spaa reklaami. Kuna armastan väga veeprotseduure, helistasin septembris reisibüroosse ja tahtsin broneerida paketti aastavahetuseks. Ütlesin, et ilmselt hakkate naerma, et nii vara broneerin, aga keegi ei hakanud − kohti enam polnud! Selleks, et aastavahetuseks Toilasse pääseda, tuleb broneerida juba suvel, nagu ma nüüd targemana olen ka teinud," rääkis ta.

Odavamad ja parimad

Peterburlase kinnitusel on Eesti spaahotellide tase üldiselt väga hea.

"Kui veel 3-4 aastat tagasi sõitsid paljud minu tuttavad Soome Imatra kanti, siis praegu ei kannata sealsed hotellid võrdlust Eesti omadega välja. Lisaks sellele, et hinnatase on kallim, ei paku nad sellist ravi- ja spaaprotseduuride valikut. Rääkimata Eesti ja eriti Ida-Virumaa plussist − emakeelsest teenindusest," sõnas naine.

Majutusettevõtetes peatunud turistide arv suurenes >>

Ka Peterburi ümbruses asuvad pansionaadid on Galaktionova kinnitusel märkimisväärselt kallimad, pakkudes samal ajal vähem teenuseid.

"Näiteks kolmepäevane aastavahetuspakett pansionaadis ilma protseduurideta on kallim kui elada nädal aega Toilas," võrdles ta.

Toila spaahotelli tegevjuht Jaak Pruunes märkis, et kliente, kes on käinud kümneid kordi, on küll ja küll. Selline truudus teeb enesestmõistetavalt heameelt.

Venemaalased kaotavad huvi Ida-Virumaa kinnisvara vastu >>

"Vene turistid on taastunud 90 protsendi ulatuses, aga rubla langus on pannud sellise põntsu, et nad ei tule enam kaheks nädalaks, vaid kaheks päevaks. Arvan, et kõik spaad räägivad sama juttu," sõnas Pruunes.

Aastavahetuse kohta kostis Pruunes, et need, kel on rohkem raha, tulevad kümneks päevaks, kel vähem, piirduvad kolmega. Pidu, millega vana aasta ära saadetakse, viiakse läbi kahes keeles. "Las tunnevad, et on ikka välismaal," arvas hotellijuht.

Samuti näidatakse suurel ekraanil nii Eesti kui Venemaa presidendi tervitust.

Uue aasta algul viiakse aga puhkajad bussiga Tallinna ostlema. "Inimesed tahavad nänni kaasa osta ja nad tahavad seda teha stolitsa"s," põhjendas Pruunes.

Venemaa ettevõte rajab Narva tehase >>

Rahvas saabub kahe lainena

Narva-Jõesuu spaahotelli tegevjuht Karina Küppas ütles, et neilgi on aastavahetusel täismaja ja rahvas saabub kahe lainena.

Aastavahetuspeol osalevad peamiselt eestimaalased, kes sõidavad valdavalt kohale Tallinnast. Idanaabrid saabuvad suuremates hulkades alates 3. jaanuarist ja peatuvad vähemalt neli päeva, mis on minimaalne ravipaketiga viibimise pikkus.

Õlu jõuab sujuvalt eliitalkoholi kategooriasse, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ka Meresuu spaahotelli aastavahetuspaketi ostnute seas annavad seekord tooni siseturistid, moodustades umbes 60 protsenti. "Pidu on mõlemas keeles, aga eestipärane. Kaunistused on eestipärased: rukkililled ja lipukesed. Menüü on eestipärane, näiteks kamaga magustoit," tutvustas müügijuht Merike Kivisaar-Sander.

Kõik sõnaga "Venemaa" seonduv ei ole halb >>

Järgmine sats külastajaid saabub Meresuusse alates 2. jaanuarist ja nende seas on rohkem venemaalasi. "Aga ka Eesti elanikke, sest on ju talvine koolivaheaeg. Suur täituvus jätkub jaanuari kahel esimesel nädalal, siis läheb rahulikumas rütmis," tõdes Meresuu müügijuht.

Tagid:
turism, majandus, aastavahetus, majutusettevõte, hotell, Venemaa, Narva, Toila, Ida-Virumaa

Peamised teemad