09:56 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Majandus
lühendatud link
126 0 0

USA jurist on veendunud, et küberraha bitcoin looja on Eesti krüptograaf Helger Lipmaa, kes ise seda aga eitab

TALLINN, 5. jaanuar — Sputnik. Los Angelese advokaat Justin Sobaje analüüs ja uuringud on viinud ta veendumusele, et Satoshi Nakamoto nime all virtuaalraha loojaks on Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi krüptograafia juhtivteadur Helger Lipmaa, vahendab ERR viitega Postimehele.

Bitcoinid — spekulatiivne hüsteeria või tehnoloogiline revolutsioon >>

"Mina pole kindlasti Satoshi ja ma ei saa aru, miks ta just minu nime on välja otsinud," ütles Lipmaa. Ta väitis, et bitcoin'i autor ei olnud krüptograaf ning palub oma nime ajakirjanduses mitte mainida.

Kuigi Nakamoto on esinenud jaapanlasena, siis ei pea tema otsijad seda tõenäoliseks ning eeskätt on sihikul krüptograafid ja arvutiteadlased USA-s ja Euroopas.

Eesti prokuratuur on konfiskeerinud bitcoine >>

Eesti prokuratuur on konfiskeerinud bitcoine, vahendas Sputnik Eesti detsembri keskel. Bitcoini kasutamine pole Eestis siiski laiaulatuslik, sest krüptoraha kursi väga suur kõikumine teeb kuritegeliku sisuga tehingust saadava kriminaaltulu ebakindlaks.

Prokuratuur on kurjategijatelt konfiskeerinud kriminaaltuluna teenitud bitcoine, kuid kuna menetlused pole kohtulahendini jõudnud, ei saa prokuratuur täpsustada, kui palju bitcoine kokku on arestitud või mis neist edasi saab.

Bulgaaria salakaubavedajad investeerisid bitcoinidesse >>

"Kurjategijad kasutavad [bitcoine] peitkuritegude sooritamisel, ennekõike narkootikumidega kaubitsemisel, erinevaid konspiratsioonimeetodeid, et enda tegevuse avastamist raskendada. Tõsi, krüptovaluuta omaniku tuvastamine ja raha liikumise jälgimine on keerukam, ent kindlasti mitte võimatu," ütles riigiprokurör Vahur Verte BNS-ile.

Tagid:
krüptograaf, bitcoin, analüüs, virtuaalraha, krüptoraha, Justin Sobaje, Satoshi Nakamoto, Helger Lipmaa, Jaapan, Eesti, USA

Peamised teemad