16:40 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Majandus
lühendatud link
90 0 0

WTO arbitraaži jõudis Euroopa Liidu poolt Venemaale esitatud rahaline kahjunõue EL-ist, sealhulgas Eestist, pärit elussigade ja sealihatoodete ebaseadusliku sisseveokeelu rakendamise eest alates 2014. aasta 27. jaanuarist

TALLINN, 7. jaanuar — Sputnik. Tänu Taani, Hollandi ja Saksamaa tootjaorganisatsioonide survele valminud nõude suuruseks on 1,4 miljardit eurot aastas ja arbitraaž peab nüüd välja selgitama, kas nõude suurus on põhjendatud, vahendab ERR raadiouudised.

Euroopa Liit selgitab oma kahjunõuet EL-i ettevõtete sisseveokeelule eelnenud aastate elussigade ja sealihatoodete ekspordikogustega Venemaale, nõudele on lisatud 15-protsendiline kahjuintress.

Viirus tuvastati ühel kütitud metsseal Hanila vallas ja neljal kütitud metsseal Kullamaa vallas
© Sputnik / Игорь Зарембо

Aafrika katk ohustab jätkuvalt kodusigu>>

Juhul, kui WTO arbritraaž selle nõude rahuldab, see summa kogutakse kokku Venemaa kaubavahetuselt EL-iga täiendavate tollitariifidena.

Vabaerakonna maaelutoimkonna esimees Kaul Nurm teatas ERR-ile, et Eesti peaks omamaiste tootjate huvide kaitsmisel aktiivsem olema ja algatama Venemaa vastu veel kaks vaidlust WTO kaubandusreeglite rikkumise pärast.

Jahimehed küttisid jahihooajal kokku 17 415 metssiga>>

Eesti ei ole teadaolevalt Euroopa Liidu kaudu kaubandusreeglite rikkumiste eest esitanud Venemaale WTO-s tänaseni mitte ühtegi nõudmist.

"Kuna Eesti on Venemaaga senisest kaubavahetusest üks kõige rohkem kaotanud riike, eeldaks siinkohal ka vabariigi valitsuselt aktiivsemat tegutsemist oma ettevõtjate huvide kaitsel," ütles Nurm.

Venemaa vastased sanktsioonid ja riikide kaubavahetus
© RIA novosti, Infographics
Venemaa vastased sanktsioonid ja riikide kaubavahetus

 

Tagid:
arbitraaž, Venemaa, Eesti

Peamised teemad