21:04 22. Jaanuar 2019
Kuula otse
  • USD1.1354
  • RUB75.4433
Illustreeriv foto

Ärimees plaanib rajada Suurele väinale silla

© Sputnik / Дмитрий Крамар
Majandus
lühendatud link
24 0 0

Ärimees Raivo Hein loodab riigi soosiva suhtumise korral juba 2020. aastal alustada Suurele väinale silla ehitamist, mis peaks valmima kolme aastaga ja läheb maksma kuni 500 miljonit eurot

TALLINN, 12. jaanuar — Sputnik. Heina plaanis on tegelikult kaks silda – teine peaks pärast seda, kui Suure väina sild toimib, hakkama ühendama Saare- ja Hiiumaad, kirjutab Saarte Hääl.

"Toome saared Eesti riigi juurde tagasi ning pöörame demograafilise ja majandusliku poole uuesti positiivseks," võttis mees ise oma idee kokku.

Rahastamine peaks tulema ettevõtjatelt, Eesti ja Põhjamaade pensionifondidest ja pangalaenudest: paljudel Põhjamaade pensionifondidel on nõue paigutada oma raha Põhjamaade infrastruktuuri, kuid objekte selleks napib. Riiki ei ole plaanis tülitada.

НTS Laevad asub praamijärjekorra probleemi lahendama>>

Sillaprojekti eeltööd on kestnud juba mitu kuud ja tagasiside on Heina kinnitusel olnud seni positiivne. Varem tegutsenud riiklik silla töögrupp on tema teada praegu varjusurmas, kuna praegu kehtivas riigi transpordi arengukavas silda märgitud ei ole.

Ainsa võimaliku takistusena näeb Raivo Hein poliitilist riski ehk et asi võib katki jääda, kui projektile riiklikul tasemel toetust ei tule. Jaanuari lõpus on tal silla teemal kohtumine peaministriga. Heina sõnul loodavad sillaprojektis osalejad, et riigi poolt vaadatakse seda kui suurt Eesti asja, mitte kui kellegi poliitilist kapitali.

Mullu kaheksa kuuga on mandri ja suursaarte vahel reisinud 1,6 miljonit inimest ja parvlaevadega veetud 670 000 sõidukit ehk üle 91 000 tuhande reisija ning üle 43 000 sõiduki enam kui aasta varem.

Tagid:
sild, Hiiumaa, Saaremaa

Peamised teemad