04:00 01. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Majandus
lühendatud link
5910

Majandusminister Kadri Simson ütles ettevõtjate idee kohta alustada juba 2020. aastal Saaremaa silla ehitamist, et suurim takistus on keskkonnateema, sest tegu on Natura 2000 alaga

TALLINN, 12. jaanuar — Sputnik. Simson ütles Vikerraadio saates "Uudis+", et ükski parvlaev ega lennuk ei saa anda sellist mugavust nagu sild. Suurimaks takistuseks Saaremaa püsiühenduse puhul on tema sõnul olnud keskkonnateemad, mis on väga komplitseeritud, sest tegu on Natura 2000 alaga, vahendab ERR.

Ärimees plaanib rajada Suurele väinale silla >>

"Kuigi maakonnad on teinud omaltpoolt maakonnaplaneeringutes märkmed, kus püsiühendus maismaale ulatuda võiks, vajaks see kindlasti ka täiendavat riigi eriplaneeringut," selgitas Simson.

Ta lisas, et kui ettevõtjad ootavad riigilt vastutulekut selles osas, et eirataks keskkonnanõudeid, on see keeruline. Kui aga vastutulek peaks olema tasuvuse osas, on riigi poolt kindlasti mõistlik vastu tulla ja kui sild ühel päeval olemas on, konkureerivat parvlaevaühendust enam mitte pidada.

Ärimees Raivo Hein loodab riigi soosiva suhtumise korral juba 2020. aastal alustada Suurele väinale silla ehitamist, mis peaks valmima kolme aastaga ja läheb maksma kuni 500 miljonit eurot, vahendas Sputnik Eesti reede hommikul viitega Saarte Häälele.

Saaremaa ooperipäevad lõid publikurekordi >>

Heina plaanis on tegelikult kaks silda – teine peaks pärast seda, kui Suure väina sild toimib, hakkama ühendama Saare- ja Hiiumaad. "Toome saared Eesti riigi juurde tagasi ning pöörame demograafilise ja majandusliku poole uuesti positiivseks," võttis mees ise oma idee kokku.

Rahastamine peaks tulema ettevõtjatelt, Eesti ja Põhjamaade pensionifondidest ja pangalaenudest: paljudel Põhjamaade pensionifondidel on nõue paigutada oma raha Põhjamaade infrastruktuuri, kuid objekte selleks napib. Riiki ei ole plaanis tülitada.

НTS Laevad asub praamijärjekorra probleemi lahendama >>

Sillaprojekti eeltööd on kestnud juba mitu kuud ja tagasiside on Heina kinnitusel olnud seni positiivne. Varem tegutsenud riiklik silla töögrupp on tema teada praegu varjusurmas, kuna praegu kehtivas riigi transpordi arengukavas silda märgitud ei ole.

Ainsa võimaliku takistusena näeb Raivo Hein poliitilist riski ehk et asi võib katki jääda, kui projektile riiklikul tasemel toetust ei tule. Jaanuari lõpus on tal silla teemal kohtumine peaministriga. Heina sõnul loodavad sillaprojektis osalejad, et riigi poolt vaadatakse seda kui suurt Eesti asja, mitte kui kellegi poliitilist kapitali.

Simsoni umbusaldamine kukkus läbi >>

Reformierakonna, Vabaerakonna ja EKRE fraktsioonide 44 saadikut esitasid neljapäeval umbusaldusavalduse nõude majandus-ja taristuminister Kadri Simsonile, kuid umbusaldamine kukkus läbi, vahendas Sputnik Eesti. umbusaldamise poolt hääletas 44 saadikut, vastu oli 49 saadikut.

Tagid:
takistus, keskkond, majandus, sild, Natura 2000, Raivo Hein, Kadri Simson, Eesti

Peamised teemad