09:16 16. November 2018
Kuula otse
  • USD1.1305
  • RUB75.2446
Ukrainlased tõttavad Poola majandust päästma, illustratiivne foto

Ukrainlased tõttavad Poola majandust päästma

© Sputnik / Алексей Витвицкий
Majandus
lühendatud link
4220

Sel ajal kui poolakad töötavad võõrtöölistena Saksamaal ja Ühendkuningriigis, peab ju keegi ka Poolas tööd tegema – ja siin tulevadki appi naabrid, arutleb artikli autor

Maria Baljabina, raadio Sputnik

Poolas ei ole sadu tuhandeid Ukraina põgenikke, väidab Ukraina välisministeerium. Ja lisab ka põhjuse – kes neile ikka põgeniku staatust annab?

"Täielik väljamõeldis" on väide, mille kohaselt Poolas olevat sadu tuhandeid Ukraina põgenikke. Umbes nii vastas Varssavi väitele Ukraina välisminister Pavel Klimkin. Kuidas neid saakski olla, kui Poola neile niisugust staatust ei anna. Vaid 88 inimest kogu saabujate tulvast said sellega hakkama ning Poolas varjupaiga.

Miks ukrainlased kuuluvad EL-is teise, afgaanid aga esimesse sorti, illustratiivne foto
© Sputnik / Сергей Строителев

Kiievi ja Varssavi vahel tekkis tüli Ukraina põgenike arvu üle Poolas >>

Nii üritas minister tõestada, et väide Ukraina pagulaste massilisusest on vale, kuid tundub, et ta valas vaid õli tulle. Oma vastusega kinnitas ta kaudselt, et inimesed riigist tõepoolest põgenevad ja kui Poola neid ei takistaks, valiksid nad meeleldi põgenikustaatuse. Poola pahameel on Klimkini sõnul kohatu – ukrainlased "päästavad ju kohalikku majandust ja parandavad ühtlasi riigi konkurentsivõimet".

Väide on põhjendatud. Sel ajal kui poolakad töötavad võõrtöölistena Saksamaal ja Ühendkuningriigis, peab ju keegi ka Poolas tööd tegema – ja siin tulevadki appi naabrid – peremees aga on miskipärast tänulikkuse asemel hoopis pahane.

"Kasige koju!" — kuidas Ukraina töölisi Euroopas vastu võetakse >>

Ukrainlased on Poola viisadele ja töölubadele juba miljardeid kulutanud, arvutas Pavel Klimkin ja lisas, et tema kui matemaatiku seisukohalt peaks selline tulemus Poolale meeldima. Ukraina vaatevinklist on mõistagi pilt teine.

Kui Klimkinit hajameeli kuulata, võiks arvata, et tegu on Poola välisministriga, kes veenab oma kodanikke immigratsiooni kasulikkuses.

Poola tõrjub Ukraina migrante >>

Ukraina ametnikul ei peaks sellises olukorras rõõmustamiseks põhjust olema – põgenevad ju tema kodanikud Poolasse, kulutades selleks miljardeid grivnasid. Ta peaks mõtlema olukorra muutmisele, kuid Ukrainal ei ole selliste pisiasjade jaoks aega – vaja on võidelda Venemaaga ja liituda Euroopa Liiduga. Seega eelistab Kiiev antud olukorras järjekordset absurdsust mitte märgata ning teha nägu, et tegu on Poola abistamiseks mõeldud ennastsalgava sammuga.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
ukrainlased, migrandid, analüütika, majandus, pagulased, EL, Välisministeerium, Pavlo Klimkin, Poola, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad