22:54 31. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.0956
  • RUB85.9486
Majandus
lühendatud link
2410

Rahandusminister Toomas Tõniste osaleb Brüsselis euroala rahandusministrite ehk eurorühma kohtumisel esmaspäeval ja Euroopa Liidu majandus- ja rahandusministrite nõukogu ehk Ecofini kohtumisel teisipäeval

TALLINN, 22. jaanuar — Sputnik. Euroala rahandusministrid arutavad esmaspäeval soovitust euroala majanduspoliitika kujundamise kohta. Detsembris toimunud euroala riigi- ja valitsusjuhtide tippkohtumisel arutatu jälgedes käsitletakse Euroopa majandus- ja rahaliidu edasist süvendamist, mille järgmine samm on pangandusliidu väljakujundamine.

Tõniste: riigi rahandus on heas korras >>

Euroala rahandusministrid hindavad ka Kreeka abiprogrammi kolmandat ülevaatust, millest sõltub järgmise toetuslaenu osa väljamakse. Kreeka majandus kasvas mullu 1,6 protsenti ja kasv tugevneb sisenõudluse ja investeeringute toel, eelarve primaarülejääk on loodetust suurem.

Teisipäeval saavad Euroopa Liidu majandus- ja rahandusministrid ülevaate uue nõukogu eesistuja Bulgaaria tööprogrammist, mille prioriteet on jätkata pangandus- ja kapitaliturgude liidu arendamist.

Nõukogu arutab Euroopa Komisjoni esitatud analüüsi majanduskasvu kohta, mille kohaselt on Euroopa Liidu riikide majandused pöördunud sisenõudluse toel kiirele kasvule. Kavas on kinnitada euroala majanduspoliitika soovitus ja järeldused Euroopa Komisjoni kasvuaruande kohta.

Eesti — Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja >>

Euroopa Komisjon tutvustab ministritele ettepanekuid käibemaksu regulatsiooni kohta, millega soovitakse lihtsustada käibemaksumääru ja samuti lihtsustada väikeste ja keskmiste ettevõtete olukorda.

Kolmapäeval annab rahandusminister Tõniste ülevaate Eesti eesistumisest Euroopa Liidu nõukogus Euroopa Parlamendi majandus- ja rahanduskomisjonile.

Inglise filoloog Tuuli Oder tõdes pärast Eesti ministrite ülesastumist suvel Euroopa Parlamendi ees, et mõnede poliitikute etteasteid oli piinlik kuulata. Oder avaldas, et üks, kelle keeleoskus soovida jättis, oli rahandusminister Toomas Tõniste, vahendas Sputnik Eesti.

Rahandusminister kohtus EIB asepresidendiga >>

"Tegemist oli selgelt kellegi teise poolt kirjutatudtekstiga, mille meie minister oli pähe õppinud ja ette kandis. Ta tegi seda suhteliselt kohmakalt, tehes vigu, mis näitab, et tema enda keeletase pole sellisel tasemel, et ta suudaks sellist teksti ise luua ja spontaanselt ette kanda. Piinlik oli, et see oli nii silmnähtavalt päheõpitud tekst ja lisaküsimustele vastata ei suudetud, mis näitab seda, et keeletase pole kahjuks piisav," lausus Oder.

Tagid:
euroala, rahandus, eesistumine, majandus, EL, rahandusministeerium, Toomas Tõniste, Brüssel, Eesti

Peamised teemad