10:04 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Majandus
lühendatud link
2710

Põhjamaade suurim pank Nordea keelab 28. veebruarist oma töötajatel bitcoini ja teiste krüptovaluutadega kauplemise, tulenevalt nende turu ebareguleeritud olemusest

TALLINN, 23. jaanuar — Sputnik. "Töötajatel keelatakse krüptovaluutadesse investeerida kuna riske peetakse liiga kõrgeks ja nii töötajad kui pank pole piisavalt kaitstud," vahendas Pealinn viitega BNS-le Nordea teadet.

Bitcoinid — spekulatiivne hüsteeria või tehnoloogiline revolutsioon >>

"Erinevalt väärtpaberitest ja valuutadest ei ole krüptovaluutadega kauplemine ühegi ameti poolt reguleeritud ning seega pole neid ostvatel investoritel mingit kaitset ebaseaduslike äritegevuse ja rahapesu eest," märkis pank, lisades, et bitcoini juba omavatel töötajatel ei ole kohustust neid müüa, ehkki seda soovitatakse teha.

Eesti prokuratuur on konfiskeerinud bitcoine, vahendas Sputnik Eesti detsembri keskel. Bitcoini kasutamine pole Eestis siiski laiaulatuslik, sest krüptoraha kursi väga suur kõikumine teeb kuritegeliku sisuga tehingust saadava kriminaaltulu ebakindlaks.

Prokuratuur on kurjategijatelt konfiskeerinud kriminaaltuluna teenitud bitcoine, kuid kuna menetlused pole kohtulahendini jõudnud, ei saa prokuratuur täpsustada, kui palju bitcoine kokku on arestitud või mis neist edasi saab.

Bulgaaria salakaubavedajad investeerisid bitcoinidesse >>

"Kurjategijad kasutavad [bitcoine] peitkuritegude sooritamisel, ennekõike narkootikumidega kaubitsemisel, erinevaid konspiratsioonimeetodeid, et enda tegevuse avastamist raskendada. Tõsi, krüptovaluuta omaniku tuvastamine ja raha liikumise jälgimine on keerukam, ent kindlasti mitte võimatu," ütles riigiprokurör Vahur Verte.

USA jurist on veendunud, et küberraha bitcoin looja on Eesti krüptograaf Helger Lipmaa, kes ise seda aga eitab, vahendas Sputnik Eesti kuu alguses. Los Angelese advokaat Justin Sobaje analüüs ja uuringud on viinud ta veendumusele, et Satoshi Nakamoto nime all virtuaalraha loojaks on Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi krüptograafia juhtivteadur Helger Lipmaa.

USA jurist: bitcoin'i looja on Eesti krüptograaf >>

"Mina pole kindlasti Satoshi ja ma ei saa aru, miks ta just minu nime on välja otsinud," ütles Lipmaa. Ta väitis, et bitcoin'i autor ei olnud krüptograaf ning palub oma nime ajakirjanduses mitte mainida.

Tagid:
keeld, majandus, bitcoin, Nordea, Eesti

Peamised teemad