08:07 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Majandus
lühendatud link
2910

Peaminister Jüri Ratas suundus teisipäeva pärastlõunal Šveitsi, kus ta külastab kolmapäeval Euroopa Tuumauuringute Keskust (CERN) ning suundub seejärel Davosi, et osaleda Maailma Majandusfoorumi aastakoosolekul

TALLINN, 23. jaanuar — Sputnik. Peaminister kohtub CERN-i esindajatega ning külastab ATLAS eksperimentaalala, mis on üks seitsmest osakeste detektorist Suure Hadronite Põrguti osakestekiirendil, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo. Kiirendi arendusega tegelevad tuhanded teadlased ja sajad teadusasutused üle maailma. Eesti teadlased osalevad aktiivselt teaduskeskuse töös.

Davosi foorumi kõneaineks saavad kaubandussõjad >>

Davosis toimuva Maailma Majandusfoorumi 48. aastakoosoleku teema on "Ühise tuleviku loomine mõranenud maailmas". Mõrad on poliitilised, majanduslikud ja sotsiaalsed, mistõttu kutsub Maailma Majandusfoorum liidreid üles vältima sallimatust ning olema otsustes ja tegudes julged.

"Eesti on olnud julge digiühiskonna loomisel," ütles Ratas. "Tänu sellele oleme digiarengut puudutavates olulistes aruteludes ja otsustes väikeriigina võrdne suurtega. Eesti valitsusjuhi kutsumine Davosi sel aastal ja majandusfoorumi koostöökutse kinnitavad seda. Järelevalve asemel kasutajasõbralikkusele üles ehitatud digiühiskond teenib kõikide huvisid ühtviisi, loob võrdsemaid võimalusi ja lähendab riiki inimestele."

Peaminister tutvustab Davosis maailma suurkorporatsioonidele ning riigi- ja valitsusjuhtidele Eesti digiühiskonda, osaleb Euroopa tulevikku ja maailmamajanduse käekäiku puudutavates aruteludes ning kohtub nii Eestisse juba välisinvesteeringuid teinud ettevõtete esindajatega kui ka võimalike tulevaste välisinvestoritega.

Macron külastab Peterburit: mida on ettevõtlusel visiidist oodata >>

Ratas kohtub teiste seas Telia Company, Carlsberg A/S, ABB, Royal Philips, Alibaba, AT&T ja Mitsubishi Motors juhtidega ning Armeenia, Kõrgõzstani ja Tšehhi peaministriga.

Peaminister Ratas naaseb Eestisse reede hilisõhtul.

Foorumi tööst võtavad osa ka kultuuriminister Indrek Saar ja vabariigi endine president Toomas Hendrik Ilves, vahendas Sputnik Eesti.

23. jaanuaril alustas Davosis oma tööd 48. ülemaailmne majandusfoorum, mis kestab 26. jaanuarini. Majandusfoorum puudutab tervet hulka kogu maailma jaoks aktuaalseid ülemaailmseid majandusküsimusi.

Eesti kinkis Euroopa Komisjonile sanktsiooniveebi >>

Foorumi töös osaleva Venemaa otseinvesteeringute fondi (RFPI) juht Kirill Dmitrievi sõnul kujuneb üheks peamiseks Davosi foorumil arutatavaist teemadest kaubandussõdade tekkimise oht.

Ta oletab, et väliskaubandustariifid, mis võidakse USA presidendi Donald Trumpi esildise kohaselt kehtestada, suurendavad maailmas kaubandussõdade tekkimise ohtu, kuid loodab, et selliste sõdadeni asjalood siiski ei lähe.

Tagid:
digiriik, poliitika, ülemaailmne, majandus, majandusfoorum, CERN, Jüri Ratas, Šveits, Davos

Peamised teemad