13:16 24. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Majandus
lühendatud link
Streik!! (20)
255702

Rakvere Lihakombinaadi tööandja on streigi vältimise eesmärgil hakanud oma töötajaid ähvardama vallandamise, musta nimekirja panemise ja "elu keeruliseks tegemisega" juhul, kui nad peaksid streigist osa võtma, teatab ametiühing

TALLINN, 26. jaanuar — Sputnik. Ähvardajate nimed on ametiühingule teada ning ametiühingu kinnitusel on tegu töötajate ühinemisõiguse jämeda rikkumisega, vahendas portaal Pealinn viitega BNS-ile.

"Tänaseks on meile laekunud informatsioon, et ähvardamine toimub eelkõige ettevõtte teistes osakondades, mitte tapamajas, kus inimestel üks streigikogemus juba käes. Töötajaid püütakse mõjutada ükshaaval, aga kogu info jõuab paratamatult koheselt ka usaldusisiku ja ametiühinguni," rääkis Ametiühingute Keskliidu organisatsioonisekretär Artjom Arhangelski lisades, et tööandja püüab töötajatele jätta väärat muljet, nagu oleks planeeritud streik ebaseaduslikud.

Ametiühingu info kohaselt on inimesi ähvardatud lihakombinaadi kesklaos, maitseainete osakonnas ja praetootmise osakonnas. Ähvardamise vältimiseks on ametiühing soovitanud töötajatel vestlusi salvestada, kuna tööandja tegevus on seadusevastane ja kriminaalkorras karistatav.

Lihatootmisel on Eestis perspektiivi, illustratiivne foto
© Фото : Ирина Тихомирова

Rakvere lihatööstuse tapamaja töötajad streigivad>>

"Rõhutame üle, et streik Rakvere Lihakombinaadis toimub piinliku täpsusega seadust järgides," selgitas Arhangelski ja lisas, et asjaga tegelevad ametiühingu poolt Eesti parimad ja laialdaseima kogemusega eksperdid ja juristid.

Ametiühing palub endiselt anda vihjeid tööandja ebaseaduslikest mõjutamiskatsetest ning juriidilise kaitse saamiseks astuda ka ametiühingu liikmeks.

Vastavalt AS HKScan Estoniale saadetud streigiteatele nõuavad Rakvere Lihakombinaadi töötajad tapamaja töötajate põhipalga tõstmist 16 protsendi võrra alates 1. veebruarist ja 16 protsenti põhipalga tõstmist 1. juulist. Lisaks nõutakse, et tulemuspalga arvestamist ei muudeta. Palgaläbirääkimised jooksid ummikusse, kuna tööandja ei nõustunud töötajatele tegema ühtegi konkreetset palgapakkumist.

Rakvere tapamaja lepitusprotsess: kokkuleppele ei jõutud>>

HKScani kontserni kuuluva Rakvere lihatööstuse tapamaja töötjad streigivad ning pöördusid oma töötüli lahendamiseks riikliku lepitaja poole, vahendas Sputnik Eesti oktoobris.

Kuid riiklik Lepitaja Meelis Virkebau tunnistas, et Rakvere lihakombinaadi juhtide otsus tapamaja töötajate palgatülis oma palgaettepanekut mitte teha oli tema jaoks üllatus ning ta on selles käigus pettunud.

Läänemaa ebaseaduslikus tapamajas kus tapeti lambaid ja veiseid, illustratiivne foto
© Sputnik / Егор Еремов

Riikliku lepitaja sõnul on ta järjepidevalt ja korduvalt suhelnud nii juhtkonna kui töötajate esindajatega ning HKScani juhtkond oli talle varem teatanud, et teevad omalt poolt kõik konflikti võimalikult kiireks lahendamiseks.

HKScan peab töötajate tööseisakut ebaseaduslikuks ning leiab, et see on vastuolus töölepingu seadusega. Tööseisaku tõttu vallandati kolm töötajat.

Teema:
Streik!! (20)
Tagid:
streik, Rakvere lihakombinaat, ametiühing, Rakvere

Peamised teemad