05:03 11. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Majandus
lühendatud link
3310

USA president Donald Trump pidas Šveitsis Davosis toimuval majandusfoorumil kõne

TALLINN, 26. jaanuar — Sputnik. Trump saabus majandusfoorumile neljapäeval ning ta on kohtunud juba mitmete riigijuhtide ja ettevõtjatega. Riigipea eesmärgiks on juhtida tähelepanu sellele, et USA on praegu riik, kuhu tasub investeerida, edastab ERR.

"Palju inimesi on naasmas Ühendriikidesse. Oleme tunnistajaks tohututele investeeringutele ja tänane päev on olnud väga innustav," selgitas USA president neljapäeval ajakirjanikele.

Davosi majandusfoorum on aastaid avaldanud toetust vabakaubandusele, Trumpi valimiskampaania loosungis "Ameerika ennekõike" ("America First") on aga paljud nähtud vabakaubanduse vastast hoiakut.

Peaminister osaleb Davosis majandusfoorumil >>

Davosis toimuva Maailma Majandusfoorumi 48. aastakoosoleku teema on "Ühise tuleviku loomine mõranenud maailmas". Mõrad on poliitilised, majanduslikud ja sotsiaalsed, mistõttu kutsub Maailma Majandusfoorum liidreid üles vältima sallimatust ning olema otsustes ja tegudes julged.

Peaminister Jüri Ratas tutvustab Davosis maailma suurkorporatsioonidele ning riigi- ja valitsusjuhtidele Eesti digiühiskonda, osaleb Euroopa tulevikku ja maailmamajanduse käekäiku puudutavates aruteludes ning kohtub nii Eestisse juba välisinvesteeringuid teinud ettevõtete esindajatega kui ka võimalike tulevaste välisinvestoritega, vahendas Sputnik Eesti teisipäeval.

Foorumi tööst võtavad osa ka kultuuriminister Indrek Saar ja vabariigi endine president Toomas Hendrik Ilves.

Davosi foorumi kõneaineks saavad kaubandussõjad >>

23. jaanuaril alustas Davosis oma tööd 48. ülemaailmne majandusfoorum, mis kestab 26. jaanuarini. Majandusfoorum puudutab tervet hulka kogu maailma jaoks aktuaalseid ülemaailmseid majandusküsimusi.

Tagid:
kõne, poliitika, investeering, majandus, majandusfoorum, Jüri Ratas, Donald Trump, Šveits, Davos, USA

Peamised teemad