05:20 19. September 2019
Kuula otse
  • USD1.1053
  • RUB70.9405
Või jaehind on langenud, kuid mitte kauaks, illustratiivne foto

Või jaehind on langenud, kuid mitte kauaks

© RIA Novosti . Maksim Blinov
Majandus
lühendatud link
21 0 0

Kui eelmise aasta võikriis muutis või hinna järsult krõbedamaks, siis praeguseks saab poest võipaki kätte märksa soodsamalt - ehkki tooraine hind on langenud, ei pruugi madal hind tootjate sõnul püsima jääda

TALLINN, 30. jaanuar — Sputnik. E-Piima juhatuse esimees Jaanus Murakas ütles ERR-ile, et mulje hinnalangusest on õige. Või hind on tõesti allapoole tulnud ja tootjad saavad ka soodsamaid pakkumisi teha.

Koorevõi kriis kui manipulatsioon tavatarbijaga >>

"Kui või hinnaralli kolmandas-neljandas kvartalis maailmas ja Euroopas aset leidis, siis turuhindu ei näe ju keegi ette, aga spekuleeriti, et ilmselt olukord rahuneb jõuludega — toiduainete tarbimine on alati aasta alguses madalam, jõuluajal on suur tarbimisbuum ja siis on selline madalam hooaeg. Nii on ka läinud," selgitas ta.

Võiriiulid on tühjad üle kogu Eesti
© Sputnik / Светлана Бурцева

Ülemaailmse koorenappuse tõttu on Eesti kaubandusvõrgus häiritud, vahendas Sputnik Eesti septembris.

"Kõik, kes tarnivad meile võid, ütlesid, et maailmas on koorepuudus, ja sellepärast ei ole meie hankijatel võid praegu anda," ütles Selveri kaubandusjuht Heli

Eesti kesk- ja väikekaupmeeste liidu endine esimees Naum Muhhin on kindel, et Eesti kui põllumajandusmaa ei jää kunagi ilma oma võita, vahendas Spuntik Eesti septembris.

Helsingi õpetaja käib prügikastidest toitu otsimas >>

Meie riik toodab võid rohkem, kui ise ära tarvitab ja saab omale lubada ka või eksportimist. Ettevõtja sõnul jääb ootamatu siseriikliku võinappuse tekkides alati võimalus oma või tagasi osta.

"See on kunstlikult tekitatud olukord, survega loodud paanika," ütles ettevõtja portaalile Sputnik Eesti septembris.

Tagid:
toit, tarbija, hind, või, koorevõi, E-Piim, pood, Jaanus Murakas, Eesti

Peamised teemad