23:43 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Majandus
lühendatud link
1710

Riigihalduse ministri käskkirjaga kinnitati nimekiri, mille alusel eraldatakse täiendavaid rahalisi vahendeid omavalitsustele ühiselt täidetavate ülesannete teostamiseks

TALLINN, 31. jaanuar — Sputnik. Kokku toetatakse omavalitsuste maakondlikke arendustegevusi enam kui 2 miljoni euroga. Tegu on ühistegevustega, mida iga piirkonna omavalitsused teevad edaspidi koostöös, jätkates nii seni maavalitsuste poolt täidetud tegevuste elluviimist, teatab Rahandusministeerium.

Maavalitsused lõpetavad alates 1. jaanuarist tegevuse >>

"Toetus eraldatakse kohalike omavalitsusüksuste volikogude poolt määratud maakondlikule koostööorganile, et nad saaksid ühiselt kavandada maakonna arengut ja suunata selle elluviimist ning ühiselt täidetavate rahvatervise, turvalisuse ja kultuurivaldkonna ülesannete täitmiseks," ütles riigihalduse minister Jaak Aab.

Maavalitsuste töötajate tulevik on ebaselge
© Sputnik / Вадим Анцупов

Maakonna arengu kavandamisel ja suunamisel toetatakse maakonna arengustrateegia koostamist, maakondlikku võrgustikutööd ja väliskoostööd ning maakonna turundamist. Rahvatervise ja siseturvalisuse valdkonnas toetatakse näiteks maakonna turvalisuse nõukogude tööd, maakonna rahvastiku tervise analüüside ja strateegiate koostamist ning võrgustikutööd. Kultuurivaldkonnas toetatakse näiteks maakonna kultuuripoliitika kujundamist ja elluviimist ning üleriigiliste laulu- ja tantsupidude maakondliku komisjoni töö korraldamist.

Vajalikud otsused maakondlike koostööorganite kohta on tehtud 13 maakonnas ning kahes maakonnas, Pärnus ja Ida-Virumaal on nimetamine tegemisel. Rahaliste vahendite eraldamiseks sõlmitakse leping maakondlike omavalitsusliitude, maakondlike arenduskeskuste ning omavalitsustega.

Maavalitsuste kaotamisega kaasnevad muudatused >>

Eraldatatud toetussummad maakondade järgi (EUR): Harju 256 981, Hiiu 90 764, Jõgeva 107 768, Järva 109 041, Lääne 100 098, Lääne-Viru 135 350, Põlva 109 142, Rapla 111 281, Saare 112 707, Tartu 216 857, Valga 112 603, Viljandi 123 690, Võru 119 066, Ida-Viru (koostööorgan kokku leppimisel, toetus eraldatakse hiljem) 208 854, Pärnu (koostööorgan kokku leppimisel, toetus eraldatakse hiljem) 158 948. Kokku on eraldatud 2 073 150 eurot.

Maavalitsused lõpetasid alates 1. jaanuarist 2018 tegevuse ning nende senised ülesanded anti üle riigiasutustele ja kohalikele omavalitsustel. Rahandusministeerium on saavutanud kõik kokkulepped, et ülesannete üleminek uue aasta algul toimuks sujuvalt, vahendas Sputnik Eesti Rahandusministeeriumi teadet möödunud aasta lõpus.

Hiiu maavalitsuses kaotavad töö 17 inimest, illustratiivne foto
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Valitsus kinnitas väikesaarte nimekirja, mille omavalitsustele eraldatakse täiendavaid rahalisi vahendeid, et säilitada seal püsiasustust ja pakkuda kvaliteetseid avalikke teenuseid, vahendas Sputnik Eesti eelmisel nädalal.

Uuest aastast saab abielu sõlmida maakonnakeskuses >>

Sellest aastast kehtima hakanud väikesaarte seaduse muudatuse järgi kuulub nimistusse väikesaar, kus elab rahvastikuregistri andmetel vähemalt viis inimest ning mille pindala on kuni 100 km2.

"Oluline on, et Eesti igas piirkonnas sh väikesaartel on tagatud eluks vajalikud avalikud teenused sõltumata nende asukohast," ütles riigihalduse minister Jaak Aab.

Tagid:
maakond, haldusreform, toetus, maavalitsus, rahandusministeerium, omavalitsus, Eesti

Peamised teemad