12:20 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Majandus
lühendatud link
14010

Novatoursi Eesti tütarettevõtet kaheksa aastat juhtinud ning sügisel ametist kõrvaldatud juht Andree Uustal väidab, et Leedu emaettevõtte juhid kasutavad tütarettevõtetelt võetud laenuraha endale dividendide maksmiseks

TALLINN, 6. veebruar — Sputnik. Ta väidab ka, et ettevõtte finantsseis on pankroti äärel. Emaettevõtte sõnul tegi hoopis Uustal enda kasuks alusetuid makseid, edastab ERR. Turismiettevõtete liit ja tarbijakaitseamet kinnitavad, et avalikud andmed neid väiteid ei kinnita ning tarbijatel põhjust muretseda pole.

Uus turismiseadus suurendab tarbijate kaitset >>

Kaheksa aastat Novatours OÜ-d juhtinud Andree Uustal saatis esmaspäeva hommikul avaliku kirja, milles väidab, et Leedu emaettevõtte juhid ei kasuta ettevõtte raha heaperemehelikult, nii et ettevõtte finantsstabiilsus on kõikuma löönud. Ta ise kõrvaldati septembris juhatuse liikme kohalt, ent tegevjuhi leping temaga on endiselt lõpetamata.

"Äriühing oli liialdamata öeldes suures kahjumis ja pankrotiohus, millest ülesaamiseks juba enne minu tööleasumist oli ühest offshore'ist liikunud Novatoursi üle 800 000 € raha, mille päritolu vastu mul soovitati mitte ülearu huvi tunda – mina pidin teadma, et Novatoursi on selle raha eest koostanud Eesti makroökonoomika ja meelelahutusturu analüüsi," kirjutas Uustal oma pöördumises.

Novatours OÜ reorganiseeris hiljuti juhtimismudelit, seoses reorganiseerimisega ei tööta ettevõttes Novatours OÜ tegevjuht Andree Uustal, teatas ettevõte 2017. aasta septembris. Vastutuse ettevõtte juhtimises on võtnud antud perioodil üle grupi peadirektor ja Novatours OÜ juhatuse liige Linas Aldonis. Ettevõttes säilivad kogu grupi töö põhimõtted ja väärtused.

Kuidas broneerida kõige soodsamaid lennupileteid >>

Linas Aldonis töötab Novatours grupis juba 17 aastat. Alates 2010. aastast on ta Novatours grupi peadirektor ja vastutav Leedu, Läti ja Eesti ettevõtete eest.

Novatoursi põhiline tegevusala on kvaliteetsete puhkusereiside korraldamine tšarterlendudega algusega Tallinnast, Riiast ja Vilniusest. Eelmisel aastal (2016. a. — toim.) kasutas Novatoursi reisiteenuseid Eestist enam kui 42000 puhkajat, seisab ettevõtte veebilehel.

Egiptus kehtestab eluaegse vangistuse muinsusväärtuste varguse eest >>

Uus turismiseadus suurendab tarbijate kaitset

Augistis võeti Riigikogus vastu turismiseaduse ja võlaõigusseaduse muudatused, mis suurendavad reisijate õigusi ja kaitset ning kaasajastavad reisiteenuste osutamisega seonduvaid nõudeid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Olulise muudatusena täieneb pakettreisi mõiste.

Majutusettevõtetes peatunud turistide arv suurenes, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Inimesed kujundavad oma reise järjest enam vastavalt vajadustele internetis ning traditsiooniliste pakettreiside osatähtsus väheneb, sellest tulenevalt laieneb seadusemuudatusega pakettreisi mõiste ja sellega kaasnev reisija täielik kaitse ka internetis sõlmitud reisiteenuste lepingule," ütles Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi siseturu asekantsler Kristi Talving.

Uue seaduse eesmärk on parandada tarbijakaitset, võttes arvesse viimastel aastakümnetel reisiturul toimunud arenguid ning reisijate soovi järjest enam omal käel reise korraldada.

Reisifirmad: "kõik hinnas" süsteemi muutmisega jääb Türgi turistidest ilma >>

Muudatused tulenevad uuest Euroopa Liidu direktiivist ning nendega suurendatakse reisijate õigusi reisiteenuste lepingute sõlmimisel; tagatakse reisijate parem kaitse olukorras, kus pakettreisis või seotud reisikorraldusteenustes sisalduv teenus jääb osutamata ettevõtja maksejõuetuse tõttu; vähendatakse nõudeid reisivahendaja tegevusele ning muudetakse paindlikumaks ettevõtjatele esitatud nõudeid.

Tagid:
turism, dividendid, Novatours OÜ, Andree Uustal, Leedu, Eesti

Peamised teemad