21:52 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Sportlased Hwang Chung Gum и Wun Yunjong olümpiamängude avamistseremoonial

Põhja-Korea olümpiakulud katab Seoul

© REUTERS / Usa Today Sports/Rob Schumacher
Majandus
lühendatud link
PyeongChang 2018 taliolümpiamängud (38)
1310

Lõuna-Korea kiitis heaks plaani, mille kohaselt maksab ise Põhja-Korea delegatsiooni visiidi eest taliolümpiamängudele.

TALLINN, 15. veebruar — Sputnik. Visiit maksab 2,86 miljardit woni ehk 214,5 miljonit eurot ning see eraldatakse Lõuna-Korea ühendamisministeeriumi eelarvest, vahendas ERR viitega BBC-le.

Põhja-Korea sportlased osalevad PyeongChangi olümpiamängudel >>

Pyeongchangi taliolümpiamängudele on saabunud enam kui 400 Põhja-Korea toetajat ja esinejat. Reutersi andmetel ööbis enamik põhjakorealastest luksushotellides Soulis ja Pyeongchangi olümpia majutuskohtades.

PyeongChangis anti esimene positiivne dopinguproov
© Sputnik / Владимир Песня

22 Põhja-Korea sportlase eest maksab Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK).

Põhja-Korea ja Lõuna-Korea leppisid kokku Põhja-Korea sportlaste osalemises PyeongChangi olümpiamängudel, vahendas uudisteportaal Spuntik Eesti jaanuaris. Allika andmetel jõudsid pooled selles kokkuleppele mõlema riigi kõrgete esindajate kohtumisel.

Nagu teatab agentuur Yonhap, otsustasid riigid ühtlasi taastada kõrgetasemelised läbirääkimised suhete parandamiseks mitmesugustes valdkondades. Põhja-Korea ja Lõuna-Korea kavatsevad elavdada kontakte, mis varem olid külmutatud vastasseisu tõttu Pyongyangi tuuma- ja raketiprogrammi ümber.

PyeongChang 2018 taliolümpiamängud >>

Jutt käib eeskätt läbirääkimistest sõjaväelaste vahel – päeva jooksul sai teatavaks kahe riigi vahelise erakorralise sõjalise teabevahetuse taastamine.

9. veebruaril kuulutati Lõuna-Koreas Pyeongchangis avatuks XXIII taliolümpiamängud.

Teema:
PyeongChang 2018 taliolümpiamängud (38)
Tagid:
majandus, sport, kulud, Olümpiamängud, Lõuna-Korea, Põhja-Korea

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  28
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  36
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  8