20:06 21. Mai 2018
Tallinn+ 18°C
Kuula otse
Rakvere lihakombinaadi töötajate streik

Rakvere lihakombinaadi töötajail on õigus nõuda suuremat palka

© Фото : Светлана Бурцева
Majandus
lühendatud link
Streik!! (20)
31 0 0

Eesti inimõiguste teabekeskuse direktor Aleksei Semjonov on kindel, et jutt käib soomlastele kuuluva Rakvere lihakombinaadi töötajate ebavõrdsest kohtlemisest.

TALLINN, 15. veebruar — Sputnik. Olukord Rakvere lihakombinaadis annab tunnistust Soome tööandja ebavõrdsest suhtumisest oma töötajatesse Eestis, mis annab viimastele õiguse võidelda töötingimuste parandamise eest, leiab Eesti inimõiguste teabekeskuse direktor Aleksei Semjonov.

Rakvere streikijad piketeerivad Talleggi ees >>

Intervjuus portaalile Sputnik Eesti märkis ta: tõsiasi, et Soome kontserni HKScan kuuluva Rakvere lihakombinaadi töötajad teenivad oma Soome kolleegidega võrreldes sama töö eest väiksemat palka, annab tunnistust töötajate ebavõrdsest kohtlemisest tööandja poolt.

Teisest küljest on säärane ebavõrdne kohtlemine tingitud osaliselt sellest, et turutingimused on riigiti erinevad. Nimelt seetõttu on soomlased huvitatud oma äritegevuse arendamisest Eestis, kuivõrd tööjõud on Eestis odavam kui Soomes.

Kui see nii ei oleks, siis võib-olla poleks Soome kontsern Eestisse tulnudki. Tuleb välja, et tööandja seisukohalt pole mingeid muudatusi Rakvere lihakombinaadis tarvis, on inimõiguste kaitsja kindel.

Rakvere lihatööstuse tapamaja töötajad alustasid streiki >>

Samal ajal on töötaja seisukohalt vaja ebavõrdset kohtlemist kui mitte täielikult välja juurida, siis minimeerida. Seetõttu on Rakvere lihakombinaadi töötajail täielik õigus nõuda töötasu tõstmist, seda enam, et Soome kolleegid neid toetavad, on Semjonov veendunud.

Kolmapäeval, 14. veebruaril jätkus Rakvere lihakombinaadis tapamaja töötajate streik, kus osaleb 21 inimest. Eesti Ametiühingute Keskliit teatab osundusega tapamajast saadud infole, et lihakombinaadi tootmisvõimsused on vähenenud, praeguses lihatarnimises ilmneb tagasilööke. Töötajad nõuavad palgatõusu ja töötingimuste parandamist, ettevõtte juhtkond ei ole valmis streikijatele vastu tulema.

Rakvere lihakombinaadi streik laienes Soome. Soome HKScani ametiühing on ettevõtte Eesti juhtkonna käitumise üle hämmingus. Nad otsustasid märkimisväärsete vahenditega streikijaid toetada ning ka toetusaktsioone korraldad, seisab Eesti Ametiühingute Keskliidu streigibloogis.

Teema:
Streik!! (20)
Tagid:
palk, streik, Rakvere lihakombinaat, HKScan, Soome, Eesti, Rakvere

Peamised teemad

 • Kes kirjutas alla Eesti põlevkivienergia surmaotsusele, illustreeriv foto

  Majandusteaduste doktor, professor Hanon Barabaner rääkis uudisteportaalile Sputnik Eesti sellest, mis ootab ees riigieelarvesse kaalukat panust andvat põlevkivienergeetikat.

  10
 • Nord Stream ehitus

  Petro Porošenko proovis oma võimeid Euroopa veerukirjanikuna, avaldades oma seisukohavõtu Saksamaa juhtivas Ajalehes Frankfurter Allgemeine Zeitung. Teemaks on sakslaste korrektne suhtekorraldus "Vene koletisega", keda Saksamaa Porošenko arvates "toidab".

  13
 • Edgar Savisaare täiendav terviseekspertiis sai valmis

  Eesti Kohtuekspertiisi Instituudis (EKEI) korruptsioonisüüdistustusega kohtu all olevale Edgar Savisaarele tehtud terviseekspertiis on valmis ja peaks Harju maakohtusse jõudma veel sel nädalal.

  30