23:35 18. Veebruar 2018
Tallinn-8°C
Kuula otse
Alates neljapäevast saab esitada tuludeklaratsiooni, illustratiivne foto

Alates neljapäevast saab esitada tuludeklaratsiooni

© Fotolia/ Sebra
Majandus
lühendatud link
1410

Neljapäevast, 15. veebruarist 2018. a. avas maksu- ja tolliamet tuludeklaratsioonide esitamise võimaluse, tulumaksu hakatakse tagastama 27. veebruaraist

TALLINN, 15. veebruar — Sputnik. Neljapäevast hakkavad eeltäidetud tuludeklaratsiooni paberil väljastama ka MTA teenindusbürood. Tulumaksu tagastamine e-maksuametis deklaratsiooni esitanud klientidele algab 27. veebruarist, edastab Raamatupidamis- ja maksuinfoportaal.

E-maksuametist näeb maksuvaba tulu kasutamist >>

Tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäevaks on 2. aprill ning deklaratsiooni paberil esitanud klientidele algab tulumaksu tagastamine 20. märtsil. Juurdemaksmisele kuuluva tulumaksu tasumise ja enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev on 2. juuli.

Maamaksukohuslased saavad maksuteatise
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Sel aastal tuleb tähele panna, et enam ei ole võimalik maha arvata mootorratta ja —sõiduki (A- ja B-kategooria) juhilubade koolituskulusid ning täiskasvanute huvihariduse kulusid. Seetõttu sellist koolitusteenust pakkuvad ettevõtted seda infot inimese eeltäidetud deklaratsioonil enam ka ei esita.

Kui tööandjad, koolitusasutused või teised asutused ei saa andmeid elektrooniliselt esitada või neid parandada, peab tulu deklareerija andmed tuludeklaratsioonil ise parandama ning esitama ka kulu tegemist tõendavad dokumendid.

Möödunud aasta tuludeklaratsioon on esitamata 8000 inimesel >>

Laenuintresside andmeid saab jätkuvalt oma eeltäidetud tuludeklaratsiooni jaoks edastada elektrooniliselt läbi internetipankade. Täiendavat teavet intresside kohta saab klient oma pangast.

Eelmisel aastal esitas tuludeklaratsiooni üle 677 600 inimese ehk ligi 5600 isikut rohkem kui aasta varem. 96,3 protsenti deklaratsioonidest esitati elektrooniliselt.

Ametid tuletavad meelde: kas oled tuludeklaratsiooni esitamiseks valmis >>

2016. aasta eest esitas oma tuludeklaratsiooni üle 677 600 inimese ehk pea 5600 isikut rohkem kui eelmisel korral. Hoolimata suuremast deklareerijate arvust vähenes paberil deklaratsioonide arv, mis kahanes 8000 võrra ehk 22 000 deklaratsioonini.

See tõstab e-deklaratsioonide protsendi esialgsetel andmetel 96,3-ni, pakutava e-teenuse kvaliteediga jäi suurem osa kasutajatest ehk 92 protsenti väga rahule, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
tuludeklaratsioon, ühiskond, majandus, MTA, Eesti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Mõneks ajaks vaibunud retoorika "rahulembese" NATO ja "agressiivse" Venemaa vastasseisust sai uue hoo seoses USA otsusega moderniseerida Venemaa piiride lähedal asuvaid baase ja suurendada eelpaigutatud relvade, laskemoona ja tehnika hulka.

  53
 • Lähipäevil tuleb kohati 22 kraadi külma. Illustreeriv foto

  Viimastel päevadel valitsenud pakaseline ilm saab jätku ka uuel nädalal, kui kohati võib õhutemperatuur langeda koguni 22 miinuskraadini.

  34
 • Venemaa sõjaväelastele anti soovitus mitte kasutada suhtlusvõrgustikke

  Venemaa sõjaväelastele anti soovitus mitte kasutada suhtlusvõrgustikke Odnoklassniki, VKontakte, Facebook ja teisi sedalaadi veebikeskkondi, teatas ajaleht Izvestja osundusega kaitseministeeriumile.

  41