05:15 23. Veebruar 2019
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB74.1694
Töötukassa andmetel on Tallinnas registreeritud töötuse tase jätkuvalt tõusutrendis, illustreeriv foto

Pealinnas on töötuse määr nelja aasta kõrgeim

© Sputnik / Вадим Анцупов
Majandus
lühendatud link
37 0 0

Töötukassa andmetel on Tallinnas registreeritud töötuse tase jätkuvalt tõusutrendis. Eelmise aasta jaanuariga võrreldes on aga registreeritud töötute arv tõusnud ligi 1000 inimese võrra – 2017. aasta jaanuaris registreeriti Töötukassas 7583 töötut.

TALLINN, 19. veebruar — Sputnik. Möödunud aasta detsembriga võrreldes oli töötuid tänavu jaanuaris 592 võrra rohkem. Kui detsembris registreeriti Tallinnas 7909 töötut, siis jaanuaris juba 8501, edastab Tallinna linnavalitsus.

Ohtlik pööre: vabu töökohti tuleb juurde, aga töötus suureneb pidevalt >>

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul oli töötuse tase viimati praegusest seisust kõrgem 2014. aasta aprillikuus, mil registreeriti 9125 töötut.

"Tõusutrendi võib seostada ka töövõimereformiga, kuid kindel on, et linn ja riik peavad tegutsema selle nimel, et olukorda jätkusuutlikult parandada. Mitmetes töövaldkondades on nõudlus erialaspetsialistide ja oskustööliste vastu suur. Näiteks meditsiinivaldkonnas vajame juurde õdesid ja psühhiaatreid, aga ka patoloogia eriarste," sõnas Mölder.

Abilinnapea lisas, et kindlasti tasub vaadata ka tänase olukorra positiivseid aspekte, viidates, et 2012. aastal oli töötuse tase märgatavalt kõrgem kui ülaltoodud numbrid.

"Eestis jätkub endiselt ka majanduskasv ning vabade töökohtade arv on hetkel tõusujoones. Kui detsembris registreeris Töötukassa Tallinnas 749 vaba töökohta, siis jaanuaris 874," lisas Mölder.

Töövõimereform suurendas registreeritud töötute arv >>

Linnaosade lõikes on tänavu kõige enam töötuid registreeritud Lasnamäel – 2591, järgnevad Põhja-Tallinn 1457, Mustamäe 1224 ja Kesklinn 969 registreeritud töötuga.

Eelmisel aastal olid needki arvud tunduvalt väiksemad. Eelmise aasta samal ajal registreeriti Lasnamäel 2435 töötut, Põhja-Tallinnas 1198, Mustamäel 1035 ja Kesklinnas 829 töötut.

Töötukassa maksis 2017. aasta jooksul töötuskindlustushüvitist 27 423 inimesele kogusummas 45,5 miljonit eurot. Töötutoetust maksti aasta jooksul 23 531 inimesele kogusummas ligi 10 miljonit eurot, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti jaanuaris.

Töötajad eelistavad paindlikku tööaega ja kaugtööd >>

Kindlustushüvitist koondamise korral maksti 2017. aastal välja kokku 9,9 miljonit eurot (kokku 6 919 inimesele) ning tööandja maksejõuetushüvitist 3,3 miljonit eurot (kokku 1 267 inimesele). Töötukassa teenustest osaleti 2017. aastal enim karjäärinõustamisel, tööturukoolitustel ja tööotsingu töötoas.

Eesti inimeste soov teha kaugtööd on aastatega suurenenud, kuid sellise töövormi võimaldamine ei ole vajadusele veel järele jõudnud, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti möödunud aasta kevadel.

Töötajate otsustusvabadus oma töökorralduse üle on aastatega mõnevõrra suurenenud. Enim on muutunud töötajate võimalus valida oma töö algus- ja lõpuaega, mida 2009. aastal sai teha 23% töötajatest piisavalt, 2015. aastal aga 35%.

Samamoodi on tõusnud ka töötajate osakaal, kes sooviksid oma töö algus- ja lõpuaega ise valida, selgus sotsiaalministeeriumi ja statistikaameti üleriigilise tööelu uuringu põhjal valminud artiklite kogumikust.

Kes on see noor, kes ei tööta ega õpi? >>

"Töötajad ootavad aina enam paindlikkust ning oluline pole mitte töökohal viibitud tundide ja töötatud tundide arv, vaid lisandväärtus, mis töötatud ajaga saavutatakse. Eesti on töötatud tundide arvu poolest tipus just osaajaga töötamise vähesuse tõttu. Tööandjad peaksid pakkuma paindlikumaid töötegemise võimalusi, mis annaks võimaluse osaleda tööturul ka nendel inimestel, kes täistööajaga töötada ei soovi. See suurendaks oluliselt tööjõupakkumist," kommenteeris tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

Tagid:
töövõimereform, töökoht, ühiskond, majandus, töö, tõusutrend, töötu, Töötukassa, Tõnis Mölder, Tallinn, Eesti

Peamised teemad