22:59 18. Detsember 2018
Kuula otse
  • USD1.1377
  • RUB76.1678
India pealinn Delhi

India ettevõtetel on suur huvi Eesti vastu

© Sputnik / Виталий Савельев
Majandus
lühendatud link
27 0 0

Esmaspäeval lõppes ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo ärivisiit Indiasse. Eesti äridelegatsioon kohtus üle 400 India ettevõttega ning Eesti ettevõtjate sõnul oli visiit edukas.

TALLINN, 13. märts — Sputnik. "Eesti-India vahelised ekspordisuhted on seni seisnenud peamiselt kaupade vahetamises, kuid märksa suurem potentsiaal on e-teenuste müügil," kommenteeris delegatsiooni juhtinud ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo, seisab Majandus/ ja kommunikatsiooniministeeriumi veebelehel.

Eesti avas aukonsuli esinduse Indias >>

"Mul on hea meel, et nii mitmed Eesti IKT-sektori ettevõtjad julgesid tulla Indiasse oma äri arendama. India ei ole kindlasti lihtne turg ning kohalike sõnul sõltub ärisuhete loomine endiselt paljuski riigivõimude vahelistest kontaktidest," ütles Palo.

"Meie eesmärk oli oma ettevõtjatele majandusministeeriumi ja kohaliku saatkonna abil uksi avada ja vaadates toimunud kohtumiste arvukust, selle me ka saavutasime," lisas Palo.

Talenti ja tööandjaid üle maailma kokkuviiv idufirma Jobbaticali turundustiimi juht Lauren Proctor sõnas, et Eesti äridelegatsioonist osa saamine oli neile suur au. "Meil on äärmiselt hea meel, et visiit oli niivõrd viljakas ja oleme väga rahul delegatsiooni korraldamise tasemega üleüldiselt. Majandusminiseerium, EAS ja kohalik saatkond Indias tegid omalt poolt suurepärast tööd ning eriti tahaksin rõhutada EAS-i hindamatut panust Eesti ettevõtete toetamisel nõu ja jõuga," ütles Proctor.

"India eripära seisneb kindlasti ka selles, et ettevõtete huvi on tunduvalt suurem tänu sellele, et kohapeal viibib minister, kes meie usaldusväärsust tõendab," selgitas targa maja lahendusi pakkuva EnLife"i asutaja ja juht Raivo Raestik, kes on juba varasemalt Indias tegutsenud ning omab ka kohalikke koostööpartnereid. "Oleme ärivisiidilt saanud üle ootuste palju kasulikke kohtumisi. See on parim EASi toetusmeede, mida ettevõtjad tahta võivad," ütles ta.

Aasta algas ekspordi kasvuga >>

Sõidukitele nutilahendusi loova CoModule"i kaasasutaja ja äriarenduse juhi Teet Praksi sõnul oli nende peamine eesmärk India turgu valideerida.

"India on meile seni paistnud eksootiline ja kauge, mistõttu oli meie jaoks oluline kohalikku turgu kõigepealt tundma õppida. EASi korraldatud äriseminaridel Indias oli meie vastu ootamatult suur huvi. Lisaks õnnestus meil kohtuda ka ühe suurima kaherattaliste tootajaga, kellega loodetavasti saame peagi lepingu allkirjastada," ütles Praks. "Samuti oli vinge oma silmaga ära näha meie seadmetega varustatud taksoteenust osutavad rikšad, mis Delhi tänavatel juba sõidavad," lisas ta.

Ministri juhitud äridelegatsioon osales kolmes India linnas, Delhis, Chennais ja Mumbais, arvukatel äriseminaridel, konverentsidel, messil ja vastuvõttudel, ning lisaks toimusid India ettevõtjatega kohtumised eraldi. Samuti külastasid ettevõtjad Mumbai börsi ning Invest India peakontorit.

Äridelegatsiooni kuulusid ettevõtted Comodule, Guardtime, Velmenni, TransferFriend, Jobbatical ja EnLife ning EASi, e-residentsuse ja Work In Estonia programmi esindajad.

Äridelegatsiooni programm koostati EASi India ekspordi- ja välisinvesteeringute nõuniku Ankit Bahli, Eesti suursaatkonna New Delhis ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi koostöös.

India rikkaim mees sai Eesti e-residendiks >>

India suurima turuväärtusega ettevõtte Reliance'i juht Mukesh Ambani sai esmaspäeval Eesti e-residentsuse staatuse. E-residendina on tal võimalik asutada ettevõtteid Eestisse ning hõlpsamini meie äridesse investeerida.

E-residentsus anti suurettevõtjale valitsuse otsusega ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo poolt täna Mumbais, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
majandus, ettevõtlus, EAS, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Urve Palo, Eesti, India

Peamised teemad