03:13 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Majandus
lühendatud link
Eesti peatab ligi 760 000 ID-kaardi sertifikaadid (51)
7210

Ainuüksi riigi infosüsteemi ameti (RIA) otsesed kulud ID-kaardi kriisi lahendamisel ulatusid 1,8 miljoni euroni ning teist samapalju kulus politsei- ja piirivalveametil (PPA).

TALLINN, 2. aprill — Sputnik. "Aktuaalne kaamera. Nädal" küsis RIA peadirektorilt, palju nüüdseks selja taha jäänud tegevused maksma läksid, vahendas ERR.

"Ma nüüd peast ütlen, aga otsesed kulud, mida meie oleme läinud valitsusest küsima, on suurusjärgus 1,8 miljonit eurot," vastas Taimar Peterkop.

Peterkop rõhutas, et kaudseid kulusid on palju rohkem ja paljud ettevõtted pole töö ja aitamise eest raha küsinud.

Peaminister tänas Riigi Infosüsteemi Ametit >>

"Seda lõplikku numbrit me ei saa enne öelda, kui ka see viimane dokument on kehtivuse kaotanud. Me saame suurusjärgu kohta hinnangut teha. Suurusjärk jääb umbes samasse vahemikku, mis on RIA poolt välja öeldud, aga see on esialgne hinnang," ütles PPA identiteedi ja staatuse büroo nõunik-ekspert Kaija Kirch.

PPA Tammsaare teenindus Tallinnas
© Sputnik / Вадим Анцупов

Peatatud sertifikaatidega ID-kaarte sai uuendada laupäeva hilisõhtuni. 1. aprillist on uuendamata sertifikaadid tunnistatud kehtetuks ning ID-kaardi elektrooniliseks kasutamiseks tuleb taotleda uus dokument ja tasuda ka riigilõiv.

Uudisteportaal Sputnik Eesti teatas ennem, et Rahvusvaheline teadlaste grupp informeeris Riigi Infosüsteemi Ametit (RIA), et nad avastasid turvariski, mis mõjutab Eestis pärast 2014. aasta oktoobrit välja antud ID-kaarte.

Eesti eksperdid tõdesid, et teoreetiline risk on olemas, kuid see puudutab vaid osa käibelolevaid ID-kaarte. Siiski on nende arv väga suur — 750 000 kaarti, mis on välja antud pärast 2014. aasta 16. oktoobrit.

President: riik peab e-kriisideks paremini valmis olema >>

Valitsus otsustas kabinetinõupidamisel, et peatab Eesti ID-kaartide sertifikaadid alates reede, 3. novembri hilisõhtust kell 24.

Juhtumi tuumaks oleva turvavea tõttu pole lahti muugitud ühtegi ID-kaarti.

Teema:
Eesti peatab ligi 760 000 ID-kaardi sertifikaadid (51)
Tagid:
Eesti

Peamised teemad