07:29 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Majandus
lühendatud link
106 0 0

Eesti kinnisvarabüroo kuulutas välja uute korterite müügi krüptoraha eest, kuid maksta tuleb eurodes.

TALLINN, 7. aprill — Sputnik, Svetlana Burceva. Üks Eesti kinnisvarabüroodest on teatanud korterite müümisest krüptovaluuta eest.

See teadaanne tekitas palju küsimusi. Näiteks, kuidas saab väljavalitud korteri eest tasuda, kui tehing toimub notari juures ja kinnisvara ostulepingus peab hind olema näidatud eurodes.

Liiatigi rakendatakse tehingu usaldusväärsuse tagamiseks sageli niisugust instrumenti nagu tagatisraha selle notari deposiidikontol, kes kinnisvara ostja volitusel konkreetse tehingu vormistab. Seega deposiiti krüptovaluutas arveldamiseks kasutada ei õnnestu.

Sputniku ajakirjanik tasus esimesena Eestis taksoarve bitcoinides >>

Nendele küsimustele vastuse saamiseks pöördus Sputnik Eesti uusi kortereid krüptoraha eest ostmiseks pakkunud Eesti kinnisvarabüroo spetsialisti poole. Aleksei Piirisild kinnitas Sputnik Eestile, et tema büroo pakub tõepoolest büroo ühes oma uusimatest projektidest soovijatele võimalust tasuda uue korteri eest krüptovaluutas.

Turunduslik käik

Ta märkis ühtlasi, et tema ettevõttes on krüptovaluutas tehingute kogemus juba olemas: töökaaslane müüs kinnisvaraobjekti maha krüptoraha eest. Tulemusena võeti vastu otsus pakkuda kinnisvara ostjatele võimalust tasuda otsekohe krüptorahaga.

Töökaaslase nime, kes kinnisvaratehingu krüptoraha eest sooritas, kinnisvaraspetsialist ajakirjanikule ei avaldanud. See-eest aga õnnestus teada saada ühe selle turundusvõtte autori nimi. "See on reklaamibüroo, kes meie projektiga tegeleb," selgitas Aleksei Piirisild.

Reklaamiagentuuri töötaja Sergei Simagin seletas Sputnik Eestile, et tema agentuur tegi kinnisvarabüroole ettepaneku korraldada uute korterite krüptovaluuta eest müügi teemal pressikonverents.

"Viimasel ajal ilmub uudiseid, et maailmas teostatakse kinnisvara ostustehinguid aina sagedamini krüptovaluuta eest. Ning meie reklaamiagentuuril on partnerid, kes tegelevadki krüptorahaga," ütles Simagin ja lisas, et kõik operatsioonid krüptorahaga on täiesti legaalsed.

Twitter loobub krüptovaluutade reklaamist >>

Traditsiooniline tehing koos konverteerimisega

Simagini sõnul krüptoraha otseteed ostjalt büroo arvele ei laeku. Juhul kui ostja avaldab soovi kasutada arveldamiseks krüptoraha, on reklaamibüroo partnerid talle selles küsimuses abiks.

Need partnerid – ja nimelt nemad tegelevad krüptorahaga, nagu Simagin jutustas – annavad tegelikult potentsiaalsele ostjale nõu, kus ja kuidas krüptovaluutat kõige paremal viisil eurodeks vahetada – milline virtuaalne rahavahetaja valida ja kuidas saada parim vahetuskurss.

"Ja edasi toimub tehing traditsioonilisel teel," ütles Simagin. Seega, olles eurod kätte saanud, võib ostja minna koos kinnisvarabüroo esindajaga notari juurde ja kui uue korteri ostudokumentide vormistatud, tasuda eurodes.

Simagin tunnistas, et tema ja ta kolleegid krüptovaluuta eest kinnisvara ostuhuvilistele eriti suuri lootusi ei aseta, paljusid inimesi ehmatab teave krüptovaluutast üldse ära. Seetõttu, pakkudes ostjatele võimalust uue elamispinna eest tasumiseks olemasolevat krüptoraha kasutada, pole ärimehed vajalikuks pidanud säärast võimalust toimivas reklaamis afišeerida.

Bitcoin: kas Tallinnas saab hakkama "elektroonilise kullaga" >>

Eestis ei ole krüptovaluutatehingud kuidagi reguleeritud ja sissetulekud, mis inimesel võivad tekkida krüptoraha kaevandamisest või sellega sooritatud spekulatiivsetest tehingutest, ei kuulu senimaani maksustamisele.

Seega ei ole ka mingeid rangeid reegleid krüptovaluuta eest kinnisvara müümisele, mis ühest küljest lubab ärimeestel mitmesuguseid turundusvõtteid proovida, teisest küljest aga võib reklaamiagendi kinnitust pidi põhjustada mõningate klientide usaldamatust.

Tagid:
konverteerimine, kinnisvara, ekspert, krüptoraha, majandus, Aleksei Piirisild, Eesti, Tallinn

Peamised teemad