16:38 26. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0840
  • RUB70.7943
Majandus
lühendatud link
4410

Suurimal rahvusvahelisel foorumil TransRossija on märgatavalt kasvanud osalejate arv ja suurenenud ekspositsioonipind.

ТАLLINN, 18. aprill — Sputnik, Svetlana Burceva. Moskvas alustas 17. aprillil oma tööpäevi 23. rahvusvaheline transpordi- ja logistikateenuste ning —tehnoloogia näitus TransRossija.

Korraldajate andmeil on näitusel esitletavate ettevõtete hulk kasvanud sel aastal 15% võrra. Ühtekokku võtab näitusest osa 394 ettevõtet 26 riigist. Esmakordselt on TransRossijal esindatud niisugused riigid nagu Mongoolia ja Iraan.

"TransRossija": Eesti väljapanek märgiti ära parima rahvusliku väljapanekuna >>

Väljapaneku kogupind on üle 18 000 ruutmeetri – seda on 18% rohkem kui eelmistel aastatel. Ettevõtted lausa kogu maailmast tutvustavad näitusestendidel oma teenuseid auto-, raudtee-, vee- ja õhutranspordi- ja vastava logistika, veoste töötlemise, ladustamise ja ekspedeerimise, finants-, ja infoteenuseid ning tollivormistust, erinevaid IT-lahendusi.

Läti lausus sõna sekka

Teisipäeva hommikul toimus näituse pidulik avamine. Tervitussõnadega pöördusid näitusekülaliste ja osavõtjate poole Venemaa Riigiduuma saadik, transpordi- ja ehituskomitee liige Aleksandr starovoitov, presidendi eriesindaja Kaspia piirkonna riikidega arendatava humanitaar- ja majanduskoostöö küsimustes Ramazan Abdulatipov, raudteetranspordi föderaalagentuuri juht Vladimir Tšepets.

Balti riikide poolt lausus avatseremoonial tervitussõnad Läti transpordiministeeriumi riigisekretär Kaspars Ozolinš.

Eestil on kõige raskem

Eesti transpordi- ja logistikasektori ettevõtted on tavapäraselt ühendanud oma väljapanekud oma riiki esindaval stendil. Nagu Sputnik Eesti kirjutas, hoiab Eesti stend juba aastaid esil kreatiivset loosungit "Eesti – Teie Lo(o)gi(sti)line Valik". 2017. aastal pälvis Eesti stend näitusel TransRossija auhinna parima riikliku väljapaneku eest.

Eesti riigi stendil on näitusel "TransRossija 2018" esindatud 12 Eesti ettevõtet. Selliste juhtivate ettevõtete kõrvale nagu Тallinna Sadam, EVR Cargo, Silport, Eesti Raudtee, Transiidikeskuse AS, Tallship ja teised on ilmunud uued nimed – CF&S Group ja GRS Marine. Erinevalt mullusest näitusest TransRossija, kus Eesti ettevõtlust toetasid riiki esindava stendi puhul Riigikogu liikmed, olid tänavu näituse "TransRossija 2018" avamisel kohal Eesti Vabariigi Moskva saatkonna töötajad.

Võitluses Vene transiidi eest läks Läti Eestist mööda >>

Näituse "TransRossija 2018" Eesti stendi projektijuht ja ettevõtte BaltMarketConsult juhatuse liige Tatjana Jerjomina nentis intervjuus uudisteportaalile Sputnik Eesti, et Eestil on transpordi- ja logistikavallas kõigist Baltimaadest kõige enam raskusi, mis sunnib Eesti ettevõtteid oma aktiivsust suurendama.

Eesti transpordi- ja logistikasektori ettevõtted jälgivad pidevalt üldist olukorda oma valdkonnas, käivad sageli Venemaal, Valgevenes, Kasahstanis, peavad ärikohtumisi, teevad turu-uuriguid, uurivad kaubavoogude kulgemissuundi, külastavad erinevaid foorumeid ja näitusi. Nagi Tatjana Jerjomina märkis, hoiavad Eesti ärimehed vaatamata ettevõtluse jaoks keerulistele välistingimustele, mida me viimasel ajal näeme, terve päeva vältel ülal töist meeleolu, suhtlevad aktiivselt, korraldavad kohtumisi.

Tiit Vähi: minu suhtumine Venemaasse ei ole muutunud >>

"Rasketes tingimustes on kõige lihtsam – mitte midagi teha. Ametnike ja ministeeriumi esindajate puududes on käimas ettevõtete tavaline töine tegevus. Muidugi vaatame me mõnetise kadedusega Läti stendi poole, kus külastajaod on rohkem. Aga see pole olemuslik näitaja. Oluline on, mis kokkuvõttes välja tuleb," ütles Jerjomina.

Venemaa toidukaubad naasevad Euroopasse, illustratiivne foto
© Sputnik / Илья Питалев

Mis on tähelepanu keskpunktis

Hästi suurt tähelepanukavatsevad näituse TransRossija osalised konverentside ja ärikohtumiste raames pühendada säärastele küsimustele nagu mitmesugused IT-lahendused transpordis ja logistikas, ülegabariidiliste ja raskeveoste vedu, juhtivate kaubandus- ja tootmisettevõtetega seotud tarneahelate optimeerimine valmisolevate ärilahenduste esitamisega.

Venemaa logistikaoperaator AS RŽD Logistika teatas kohe näituse esimesel päeval neljale ärikokkuleppele allakirjutamisest, sealhulgas multifunktsionaalse mereveoste kompleksi Phoenix Ltd. Bronka operaatoriga.

Näitus "TransRossija 2018" kestab 3 päeva, 17. – 19. aprillini. Väljapanek on üles seatud Moskva näitustekeskuses Crocus Expo.

Eesti transiit: kas võimalik missioon? >>

2017. aasta näitusest võttis osa 345 ettevõtet 27 riigist. Ühtsed rahvusriiklikud väljapanekud olid lisaks Eesti stendile koostatud Valgevene, Saksamaa, Kasahstani, Hiina, Läti, Leedu ja Soome ettevõtete poolt. 2017. aastal käis näitust TransRossija vaatamas 14 745 spetsialisti 76 Venemaa haldusüksusest. Enamasti oli tegemist tootmis- ja kaubandusettevõtete ning transpordi- ja logistikaettevõtete esindajatega.

Tagid:
transport, foorum, rahvusvaheline, majandus, näitus, transiit, TransRossija, Läti, Eesti, Balti riigid, Venemaa

Peamised teemad