07:49 09. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Majandus
lühendatud link
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)
4230

USA ja Hiina leppisid läbirääkimistel kokku, et lõpetavad üksteise kaubandussõja ja tariifidega ähvardamise, vahendas pühapäeval uudisteagentuur Xinhua asepeaminister Liu He sõnu.

TALLINN, 20. mai — Sputnik. USA ja Hiina teatasid juba laupäevases ühisavalduses, et kaubanduskõnelustel jõuti üksmeelele meetmete osas, mis vähendavad oluliselt Ühendriikide kaubandusdefitsiiti, vahendab ERR viidates BNS-le.

Hiina ei kauple USAga oma põhiliste huvide üle >>

Avalduse kohaselt kavatseb Hiina märkimisväärselt suurendada kaupade importi Ühendriikidest täitmaks hiinlastest tarbijate üha kasvavaid vajadusi ja tõhustamaks riigi majanduskasvu.

Esialgu pole mingeid muid üksikasju siiski täpsustatud, mis USA ajakirjanduse hinnangul näitavat seda, et Ühendriikidel ei õnnestunud kõiki oma nõudmisi läbi suruda.

Washingtonis peetud kaubanduskõneluste delegatsioone juhtisid USA rahandusminister Steven Mnuchin ja Hiina asepeaminister Liu He, keda peetakse president Xi Jinpingi peamiseks nõunikuks majandusküsimustes.

Hiina on valmis suurendama importi teistest riikidest, sealhulgas USA-st ja väljendas lootust, et Washington kaotab tarbetud kaubanduspiirangud, vahendas uudisteortaal Sputnik Eesti reedel. 

Hiina ei kavatse kaubelda USA-ga oma põhihuvide üle soodustuste saamiseks kaubandusläbirääkimistel, ütles neljapäeval Hiina kaubandusministeeriumi ametlik esindaja Gao Feng.

"Hiina-USA kaubandus on turupõhine ja siin tuleb järgida turumajanduse põhimõtteid, antud juhul ei saa juhinduda plaanimajandusest. Me hakkame jõuliselt kaitsma oma õigusi ja seaduslikke huve. Hiina pool ei kavatse kaubelda USA-ga oma põhihuvide üle," ütles Gao Feng kommenteerides teateid Hiina järeleandmistest vastusena piirangute kaotamisele Hiina ettevõttele ZTE Corporation USA-s.

Ta lisas, et Hiina on valmis suurendama importi teistest riikidest, sealhulgas USAst ja väljendas lootust, et Washington kaotab tarbetud kaubanduspiirangud.

Hiina ja USA ametnikud pidasid reedel kõrgetasemelisi läbirääkimisi kaubandusküsimuste üle lootuses hoida ära terendav kaubandussõda maailma kahe suurema majanduse vahel.

USA ja Hiina ametnikud peavad kaubanduskõnelusi >>

USA president Donald Trump on ähvardanud kehtestada uued imporditariifid 150 miljardi dollari väärtuses Hiina kaupadele, Peking on lubanud vastata imporditariifidega 50 miljardi dollari väärtuses USA kaupadele, vahendas uduisteportaal Sputnik Eesti.

Teema:
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)
Tagid:
eksport, import, piirangud, majandus, läbirääkimised, kõnelused, kaubandus, Donald Trump, Steven Mnuchin, Liu He, Hiina, USA

Peamised teemad