03:27 20. Oktoober 2019
Kuula otse
  • USD1.1144
  • RUB71.3066
Prantsuse majandusminister Bruno Le Maire

Prantsusmaa: Hiina-USA kaubanduslepe võib olla Euroopale halb

© AP Photo / Thibault Camus
Majandus
lühendatud link
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (96)
2510

Euroopa võib hakata kahetsema USA ja Hiina otsust lõpetada kaubandussõda ja teineteise tariifidega ähvardamine, hoiatas Prantsuse majandusminister Bruno Le Maire pühapäeval.

TALLINN, 21. mai — Sputnik. "On oht, et Ühendriigid ja Hiina lähevad kokkuleppele Euroopa arvel, kui Euroopa ei suuda demonstreerida kindlat kätt," ütles Le Maire telekanalile CNEWS vahendas Pealinn

"Ühendriigid tahavad panna Euroopa ja Euroopa riigid Hiina halva käitumise eest maksma. See kõik on täiesti absurdne ja liitlaste vahel arusaamatu," ütles Le Maire.

Hiina allkirjastas USA-ga kaubanduslepingu >>

Washington ja Peking tegid pühapäeval ühisavalduse, milles öeldi, et nad on otsustanud vähendada kaubandusdefitsiiti ja suurendada märkimisväärselt kaupade importi USA-st.

Hiina on valmis suurendama importi teistest riikidest
© Sputnik / Александр Штоль

USA president Donald Trump oli ähvardanud Hiinat kuni 150 miljardi dollari suuruste imporditariifidega. Hiina oli vastanud ähvardusega rakendada omapoolsed tariifid muu hulgas USA põllumajandustoodetele, lennukitele ja viskile.

Trump kiitis märtsis heaks terasele 25-protsendise ja alumiiniumile 10-protsendise imporditariifi. Euroopa Liit sai koos Kanada ja Mehhikoga erandi, mis kestab mai lõpuni.

Le Maire'i sõnul on Prantsuse president Emmanuel Macron palunud Euroopale täielikku erandit.

Ratas: EL-i eesmärk on jõuda USA-ga püsiva erandini terase- ja alumiiniumipiirangutes >>

Euroopa Komisjon teavitas reedel Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) valmisolekust vastata USA terase- ja alumiiniumitariifidele omapoolsete meetmetega. Sama on teatanud ka Jaapan.

Teema:
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (96)
Tagid:
tariif, leping, kaubandus, majandus, Bruno Le Maire, Prantsusmaa, Hiina, Euroopa, USA

Peamised teemad