09:17 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Majandus
lühendatud link
Peterburi rahvusvaheline majandusfoorum 2018 (9)
7711

Eesti politoloog ja avaliku elu tegelane Rodion Denissov kommenteerib Eesti poliitikute puudumist Peterburi rahvusvaheliselt majandusfoorumilt.

TALLINN, 25. mai — Sputnik. Eesti majandus- ja taristuminister ning valitseva Keskerakonna liige Kadri Simson keeldus osalemast Peterburi rahvusvahelisel majandusfoorumil vaatamata Kremli ametlikule kutsele.

Macron tunnistas Venemaa asendamatust >>

Simson vabandas end suure töökoormusega, tema büroo selgitas ministri keeldumist ametikohustuste täitmisega. Vastavalt minister Kadri Simsoni töögraafikule osaleb ta 25. mail Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni istungil ja kohtub pärastlõunal Poola minendusminister Marek Gróbarczyk'uga.

Peterburi rahvusvahelise majandusfoorumi külaline, Eesti politoloog ja avaliku elu tegelane Rodion Denissov tunnistas uudisteportaalile Sputnik Eesti, et ei ole foorumil kohanud veel ühtki ametlikku isikut Eestist, kuid soomlasi on palju, nii ametnikke, kui ärimehi.

Denissov on veendunud, et otsus loobuda reisist Sankt-Peterburgi jätab jälje Eesti ja Venemaa suhetele.

"Need suhted on niigi külmumistemperatuuri lähedal ja äri liigub poliitika jälgedes. Kahjuks," märkis ta. "Venemaa isoleerituse" kohta, millest Lääne meedia pidevalt räägib, märkis Denissov, et tema arvates on isoleeritud hoopis need, kes Peterburgi ei tulnud.

Eesti kõrgemad ametiisikud ja valitsuse liikmed ignoreerivad osalemisest mistahes Venemaa territooriumil toimuvast üritustest, kus osalevad Venemaa võimuesindajad. Eesti võimuesindajad teevad seda, et demonstreerida oma solidaarsust USA ja Ühendkuningriigiga, kes kutsuvad üles Venemaad isoleerima, samuti ühe viisina, kuidas avaldada survet ametlikule Moskvale.

Käesoleva aasta märtsis keeldus peaminister Jüri Ratas, kes on Kadri Simsoni parteikaaslane, minemast Eesti kultuurifestivalile Krasnojarskisse Londoni üleskutse tõttu isoleerida Venemaa väidetava Sergei Skripali mürgitamise pärast.

Iga-aastane Peterburi rahvusvaheline majandusfoorum toimub Peterburis 1997. aastast. Tänavusel foorumil osaleb umbes 15 000 külalist rohkem kui 100 maailma riigist.

Putin pöördus Ameerika äriringkondade poole >>

25. mail toimuvale plenaaristungile oodatakse Venemaa president Vladimir Putinit, Prantsusmaa presidenti Emmanuel Macroni, Jaapani peaministrit Shinzo Abe't ja IMF tegevdirektor Christine Lagarde'i.

Teema:
Peterburi rahvusvaheline majandusfoorum 2018 (9)
Tagid:
rahvusvaheline, poliitika, majandus, majandusfoorum, Shinzo Abe, Emmanuel Macron, Jüri Ratas, Kadri Simson, Rodion Denissov, Peterburi, Venemaa, Eesti

Peamised teemad