10:36 20. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
Peterburi rahvusvaheline majandusfoorum (PRMF) lõppes rekordtulemustega

Peterburi majandusfoorum lõi kõik rekordid

© Sputnik / Евгения Новоженина
Majandus
lühendatud link
Peterburi rahvusvaheline majandusfoorum 2018 (9)
40 0 0

Peterburi rahvusvaheline majandusfoorum (PRMF) lõppes rekordtulemustega – esmastel andmetel kirjutati alla 550 lepingut summas 2,365 triljonit rubla.

TALLINN, 27. mai — Sputnik. Uudise tegi ajakirjanikele teatavaks Vene Föderatsiooni presidendi nõunik, PRMF korralduskomitee aseesimees Anton Kobjakov, kirjutab RIA Novosti.

Foorumi muljetavaldavaid kokkuvõtteid kajastades täpsustas Kobjakov, et tegu on vaid avalike lepingutega — dokumente, mis endast ärisaladust kujutavad, siin arvesse võetud ei ole.

Ivanova Peterburi foorumil: ettevõtlus ja kultuur ühendavad >>

Täpsustatud andmeil osalesid Peterburi rahvusvahelisel foorumil 143 riigi esindajad, keda oli arvult üle 17 000. Märkimisväärne on, et arvukaimaks osutus Ameerika Ühendriikide delegatsioon – riigist, mis juba paljude aastate jooksul Venemaad sanktsioonidega lämmatada püüab, oli kohal rohkem kui 500 inimest.

Venemaa president Vladimir Putin
© Sputnik / Сергей Гунеев

"Me oleme harjunud väljendiga "sanktsioonid", harjunud piirangutega meie riigi suhtes. Aga Peterburi foorum hajutas kõik kahtlused. Venemaa on võimaluste piirkond — saabunud 143 riigi esindajad kinnitavad seda. Peterburi foorum ühendab maailma," märkis Kobjakov.

Nagu uudisteportaal Sputnik Eesti kirjutas, toimus Peterburis 24.-26. maini 22. Rahvusvaheline majandusfoorum. Korraldajate arvates on ta muutunud üheks suuremaks omalaadsete hulgas.

Denissov: isoleeritud pole mitte Venemaa, vaid need, kes foorumile ei tulnud >>

Otseselt osales foorumi töös üle 1500 ettevõtte Venemaalt ja veel 72 riigist. RIA "Rossija Segodnja", kelle koosseisu kuulub ka rahvusvaheline teabeagentuur ning raadio Sputnik, on PRMF infopartneriks.

Teema:
Peterburi rahvusvaheline majandusfoorum 2018 (9)
Tagid:
foorum, rahvusvaheline, majandus, rekord, majandusfoorum, PRMF, Peterburi, Venemaa

Peamised teemad

 • Edgar Savisaar: Kaljulaid kohtub Putiniga edaspidigi

  Tallinna ekslinnapea Edgar Savisaar jäi president Kersti Kaljulaidi Moskva-sõidu tulemustega rahule ja väljendas veendumust, et Kaljulaidi ja Putini kohtumine ei olnud viimane.

  46
 • Ameerika Neuroloogiaakadeemia teadlased rääkisid lihtsatest ja taskukohastest meetoditest, mis aju degenereerumist aeglustavad ja erinevaid kognitiivseid haigusi vältida aitavad.

  21
 • Konkurendid NATO hajutamise-koondamise asjus - Venemaa, Saksamaa, Türgi, Prantsusmaa riigijuhid. Pildilt on puudu USA president.

  Sel nädalal demonstreeris Recep Tayyip Erdoğan häbematul moel ammust ajalootõde - impeeriumid lõpetavad oma elutee siis, kui keegi neid enam ei karda. Algul keelduvad nende ähvardustele reageerimast vaid kõige julgemad ning seejärel need, kes omakorda juba soovivad näidata seniste hegemoonide impotentsust.

  58