20:59 07. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Majandus
lühendatud link
5610

Venemaa föderatsiooninõukogu kiitis heaks seaduse vastumeetmetest USA ja teiste välisriikide ebasõbralikele sammudele. See jõustub ametliku avaldamise päevast.

TALLINN, 30. mai — Sputnik. Riigiduuma võttis seaduse vastu 22. mail. Selle autoriteks olid Riigiduuma spiiker Vjatšeslav Volodin ja fraktsioonide juhi, vahendas RIA Novosti

Venemaa Riigiduuma võttis vastu vastusanktsioonide seaduse >>

Dokument võimaldab kehtestada vastusanktsioonid USA ja teiste riikide ebasõbralikele sammudele. Meetmeidvõidakse rakendada USA jurisdiktsioonile alluvate riikide ja organisatsioonide ning ametiisikute ja kodanike suhtes.

Tippjuhid näevad peamiste riskidena geopoliitikat ja küberkuritegevust, illustreeriv foto
© Sputnik / Алексей Филиппов

Seadus võimaldab lõpetada või peatada rahvusvahelise koostöö teatud valdkondades, keelata toodangu ja toorme sisse- või väljavedu ning osalemist riiklikes ostutehingutes või riikliku ja munitsipaalvara erastamises.

Mis menetluse käigus muutus

Esialgses redaktsioonis anti valitsusele õigus 16 vastumeetme rakendamiseks. Teise lugemisvooru oli neid alles jäänud kuus.

Samas lubab seaduseelnõu kehtestada ka muid piiranguid – "vastavalt presidendi otsusele, et evida võimalust muutuvale olukorrale operatiivselt reageerida".

Eesti ettevõtetel jäi suur hulk võimalusi kasutamata >>

Teiseks lugemiseks jäeti seaduseelnõust välja konkreetsete majandusharude, kaupade ja teenuste loetelu. Vastusanktsioonid ei laiene eluliselt hädavajalikele kaupadele, sealhulgas ravimitele.

Eelnõust jäi välja ka ettekirjutus, mille tõttu võinuks piirangute alla sattuda peaaegu kõik Venemaa välisosalusega pangad.

Venemaa vastased sanktsioonid ja riikide kaubavahetus
© RIA novosti, Infographics
Venemaa vastased sanktsioonid ja riikide kaubavahetus
Tagid:
majandus, seadus, vastumeetmed, sanktsioonid, Riigiduuma, Vene föderatsiooninõukogu, USA, Venemaa

Peamised teemad