11:33 21. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1769
 • RUB78.0670
President on the European Commission Jean-Claude Juncker

Eurokomisjon kehtestab USA-le omapoolsed piirangud

© AP Photo / Markus Schreiber
Majandus
lühendatud link
5030

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ning kaubandusvolinik Cecilia Malmström teatasid, et Euroopa Komisjon algatab kohest protsessi USA suhtes vastumeetmete rakendamiseks ning kehtestab USA toodetele omapoolsed tollimaksud.

TALLINN, 31. mai — Sputnik. "USA ei jäta meile muud valikut kui minna edasi WTO vaidluste lahendamisega ning kehtestada vastuseks omapoolsed tariifid mitmetele USA importkaupadele. Kaitseme Liidu huvisid vastavalt rahvusvahelisele kaubandusseadusele," vahendas ERR Junckeri sõnu.

USA president sarjas EL kaubandusreegleid >>

Kaubandusvolinik lisas, et maailmakaubanduse jaoks on tegu väga halva päevaga ning et Euroopa Komisjon tegi sellise tulemuse vältimiseks kõik, kuid USA püüdis Euroliidult järeleandmisi välja pressida, see aga polnud Komisjoni jaoks vastuvõetav.

USA kaubandusminister Wilbur Ross teatas neljapäeval, et riik ei pikenda rohkem Euroopa Liidule, Kanadale ja Mehhikole tehtud terase- ja alumiiniumitariifide maksuerandit ning et need jõustuvad täies mahus reedel kell 4:00 GMT.

Kaubandusminister mainis kolmapäeval, et lisaks metallitoodetele on arutlusel ka edaspidine sõiduautode maksustamine.

USA president Donald Trump kehtestas oma kolme suurima kaubanduspartnerile — Euroopa Liidule, Kanadale ja Mehhikole terasele ja alumiiniumile imporditollid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Keskööst hakkavad kehtima 25-protsendine tariif imporditud terasele ja 10-protsendine tariif alumiiniumile.

Mehhikole, Kanadale ja Euroopa Liidule kehtis seni erandina märtsis kehtestatud tariifidest vabastus, samal ajal kui USA pidas läbirääkimisi, et leida lahendust valitsuse murele riigi terase- ja alumiiniumitööstuse olukorra pärast.

Kaubandussõda: eurooplased annavad hoobi USA sümbolitele >>

Läänemaailmas kujunevat kaubandussõda jälgivad huviga kolmandad riigid. Mitte ainult sellepärast, et see võib puudutada neidki. Nende silme all hävineb iseenesest üks võtmetähtsusega liberaalseid müüte globaalse kaubandusvabaduse imperatiivist, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti märtsis viitega RIA Novostile. 

Tagid:
protektsionism, tollid, tariifid, alumiinium, teras, kaubandussõda, impordimaks, Wilbur Ross, Cecilia Malmström, Jean-Claude Juncker, Donald Trump, Brüssel, EL, USA

Peamised teemad

 • Gaasi terminal Poolas

  EL-i ja USA ühisavalduses pärast Euroopa Komisjoni Jean-Claude Junckeri ja USA presidendi Donald Trumpi kohtumist juuli lõpul on öeldud, et Euroopa Liit tahab suurendada LNG importi USA-st oma energiavarustuse mitmekesistamiseks.

  13
 • USA kasutab rivaali vastu surmavaid meetmeid, illustreeriv foto

  USA ajakirjanduse ja mõne vene majandusteadlase arvates surmas USA president ühe suletõmbega kogu "Hiina majandusime", mis tähendab, et nüüd näeb kogu maailm, et ainus viis veidigi inimväärne elatustase kindlustada on truult ja alandlikult Washingtoni saapaid lakkuda ja "madalat profiili hoida".

  41
 • Mälestusmärk Klooga veretöö ohvritele

  Kunagise Klooga koonduslaagri territooriumil asuva memoriaali juurde kogunesid endised vangid ja Venemaa diplomaadid, et mälestada seitsmekümne nelja aasta eest hukatuid.

  41