10:40 21. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1769
 • RUB78.0670
Eesti uuendab korraga 58 riigiga sõlmitud maksulepingud, illustreeriv foto

Eesti uuendab korraga 58 riigiga sõlmitud maksulepingud

© FreeImages / dimitris petridis
Majandus
lühendatud link
1010

Eestil on kavas liituda rahvusvahelise konventsiooniga, mis võimaldab senisest lihtsamalt ja kiiremalt ajakohastada kõik topeltmaksustamise vältimise lepingud.

TALLINN, 4. juuni — Sputnik. Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile korralduse eelnõu, millega seda otsust ette valmistatakse, seisab ministeeriumi veebilehel.

E-poodidele lisab GDPR senisest suuremat vastutust >>

"Konventsiooniga liitumine võimaldab riikidel kõik lepingud korraga uuendada, ilma et selleks oleks vaja mitu aastat pidada kahepoolseid läbirääkimisi üle kogu maailma. See aitab meil kokku hoida nii aega kui ka ressursse, mida mujale suunata," ütles maksu- ja tollipoliitika asekantsler Dmitri Jegorov.

Täna ei vasta paljude riikide maksulepingud enam uutele kokkulepitud standarditele, mille eesmärgiks on ennetada maksubaasi õõnestamist ja kasumi ümberpaigutamist (nn OECD BEPS algatus).

Selleks, et riigid ei peaks omavahel uuesti alustama mahukaid kahepoolseid läbirääkimisi lepingute uuendamiseks, töötas Majandus- ja Arengukoostöö Organisatsioon (OECD) välja mitmepoolse konventsiooni, millega Eesti nüüd liitub.

Eesti on ühtlasi viimane OECD liige, mis konventsiooniga liitub ja muudab oma BEPS-iga vastuolus olevad lepingud korraga ära, käivitamata mitmeaastast läbirääkimiste protsessi. Eesti puhul tähendab see 58 maksulepingu muutmist.

Neli maksualgatust, mis on eesistumise ajal laual >>

Peamine muudatus lepingutes seisneb selles, et sisse tuuakse üldine pettusevastane säte, mille kohaselt ei saa maksumaksjad kasutada lepingusoodustusi, kui tegevust korraldatakse üksnes näiliselt teiste riikide kaudu sooviga ära kasutada sealse riigi sõlmitud maksulepingute eripärasid.

Pärast konventsiooni heakskiitmist ja allkirjastamist tuleb see ratifitseerida Riigikogus.

Konventsiooni on allkirjastanud 78 riiki.

Tagid:
leping, konventsioon, maksustamine, majandus, rahandus, OECD, rahandusministeerium, Dmitri Jegorov, Eesti

Peamised teemad

 • Gaasi terminal Poolas

  EL-i ja USA ühisavalduses pärast Euroopa Komisjoni Jean-Claude Junckeri ja USA presidendi Donald Trumpi kohtumist juuli lõpul on öeldud, et Euroopa Liit tahab suurendada LNG importi USA-st oma energiavarustuse mitmekesistamiseks.

  11
 • USA kasutab rivaali vastu surmavaid meetmeid, illustreeriv foto

  USA ajakirjanduse ja mõne vene majandusteadlase arvates surmas USA president ühe suletõmbega kogu "Hiina majandusime", mis tähendab, et nüüd näeb kogu maailm, et ainus viis veidigi inimväärne elatustase kindlustada on truult ja alandlikult Washingtoni saapaid lakkuda ja "madalat profiili hoida".

  40
 • Mälestusmärk Klooga veretöö ohvritele

  Kunagise Klooga koonduslaagri territooriumil asuva memoriaali juurde kogunesid endised vangid ja Venemaa diplomaadid, et mälestada seitsmekümne nelja aasta eest hukatuid.

  40