17:08 27. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1035
  • RUB68.1692
Majandus
lühendatud link
1210

Eestil on kavas liituda rahvusvahelise konventsiooniga, mis võimaldab senisest lihtsamalt ja kiiremalt ajakohastada kõik topeltmaksustamise vältimise lepingud.

TALLINN, 4. juuni — Sputnik. Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile korralduse eelnõu, millega seda otsust ette valmistatakse, seisab ministeeriumi veebilehel.

E-poodidele lisab GDPR senisest suuremat vastutust >>

"Konventsiooniga liitumine võimaldab riikidel kõik lepingud korraga uuendada, ilma et selleks oleks vaja mitu aastat pidada kahepoolseid läbirääkimisi üle kogu maailma. See aitab meil kokku hoida nii aega kui ka ressursse, mida mujale suunata," ütles maksu- ja tollipoliitika asekantsler Dmitri Jegorov.

Täna ei vasta paljude riikide maksulepingud enam uutele kokkulepitud standarditele, mille eesmärgiks on ennetada maksubaasi õõnestamist ja kasumi ümberpaigutamist (nn OECD BEPS algatus).

Selleks, et riigid ei peaks omavahel uuesti alustama mahukaid kahepoolseid läbirääkimisi lepingute uuendamiseks, töötas Majandus- ja Arengukoostöö Organisatsioon (OECD) välja mitmepoolse konventsiooni, millega Eesti nüüd liitub.

Eesti on ühtlasi viimane OECD liige, mis konventsiooniga liitub ja muudab oma BEPS-iga vastuolus olevad lepingud korraga ära, käivitamata mitmeaastast läbirääkimiste protsessi. Eesti puhul tähendab see 58 maksulepingu muutmist.

Neli maksualgatust, mis on eesistumise ajal laual >>

Peamine muudatus lepingutes seisneb selles, et sisse tuuakse üldine pettusevastane säte, mille kohaselt ei saa maksumaksjad kasutada lepingusoodustusi, kui tegevust korraldatakse üksnes näiliselt teiste riikide kaudu sooviga ära kasutada sealse riigi sõlmitud maksulepingute eripärasid.

Pärast konventsiooni heakskiitmist ja allkirjastamist tuleb see ratifitseerida Riigikogus.

Konventsiooni on allkirjastanud 78 riiki.

Tagid:
leping, konventsioon, maksustamine, majandus, rahandus, OECD, rahandusministeerium, Dmitri Jegorov, Eesti

Peamised teemad