11:48 03. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1848
  • RUB87.6900
Majandus
lühendatud link
6402

Venemaa president Vladimir Putin kirjutas alla seadusele "Vastumeetmetest USA ja teiste välisriikide ebasõbralikele sammudele". Vastav dokument on avaldatud ametlikus õigusteabe portaalis.

TALLINN, 4. juuni — Sputnik. Seadus jõustub ametliku avaldamise päevast, vahendab RIA Novosti. Dokument võimaldab kehtestada vastuseks USA ja teiste riikide ebasõbralikele sammudele vastusanktsioone. Meetmeid võidakse rakendada riikide ja nende jurisdiktsiooni alla kuuluvate organisatsioonide ning ametiisikute ja kodanike suhtes.

Venemaa föderatsiooninõukogu kiitis heaks vastusanktsioonide seaduse >>

Mis menetluse jooksul muutus

Seaduseelnõu autoriteks olid Riigiduuma spiiker Vjatšeslav Volodin ja fraktsioonide juhid. Samas on dokumendi läbivaatamisel parlamendi alamkojas selle sisu oluliselt muutunud.

Venemaa Föderatsiooninõukogu esimees Valentina Matvijenko
© Фото : предоставлено пресс-службой Совета Федерации

Esialgses redaktsioonis anti valitsusele õigus 16 vastumeetme rakendamiseks. Teiseks lugemiseks oli neid alles jäänud kuus.

Seaduseelnõu lubab kehtestada muidki piiranguid – "vastavalt presidendi otsusele, et oleks võimalik muutuvale olukorrale kiiresti reageerida."

Teiseks lugemiseks oli dokumendist välja jäetud konkreetsete majandusharude, kaupade ja teenuste loend. Vastusanktsioonid ei laiene eluliselt hädavajalikele kaupadele, sealhulgas ravimitele.

Eelnõust jäi välja ka ettekirjutus, mille tõttu võinuks piirangute alla sattuda peaaegu kõik Venemaa välisosalusega pangad.

Venemaa lülitas vastusanktsioonide eelnõusse punkti Venemaa-vastaste sanktsioonide tõttu kannatada saanud majandusharude ja ettevõtete toetamise kohta, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mai keskel.

Venemaa toetab Venemaa-vastaste sanktsioonide tõttu kannatanuid >>

USA ja mõned teised lääneriigid rakendavad juba mitmendat aastat Venemaa suhtes sanktsioonipoliitikat. Esmajoones on see seotud Ukraina kriisiga. Viimati laiendas Washington piirangumeetmeid Moskva vastu aprilli algul. Nimekiri hõlmab 24 riigiametnikku ja ettevõtjat ning 14 ettevõtet, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Samal teemal

Itaalia tahtis Venemaa sanktsioonid tühistada - ei lubatud
Berliinis vastati USA ähvardusele kehtestada sanktsioonid Nord Stream 2 vastu
Nord Stream 2 ähvardavad Washingtoni sanktsioonid
USA kehtestab Venemaale uued sanktsioonid
USA sanktsioonid Venemaa vastu: Washington tegi taas valearvestuse
Riigiduuma tegi ettepaneku kehtestada sanktsioonid Läti vastu
Tagid:
vastumeetmed, poliitika, seadus, majandus, sanktsioonid, Riigiduuma, Vladimir Putin, Euroopa, USA, Venemaa

Peamised teemad