18:45 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Majandus
lühendatud link
10501

Maasikakorjamise kõrghooaeg on käes ning paljud marjakasvatajad peavad selleks perioodiks tallu töökäsi appi palkama, eelistades sageli võõrtöölisi kohalikele.

TALLINN, 27. juuni — Sputnik. Politsei- ja piirivalveameti andmetel on praeguseks sel aastal registreeritud üle 1500 lühiajalist töötamist hooajatööks, neis ligi 1100-l juhul on märgitud tööandja tegevusalaks põllumajandus, metsamajandus ja kalapüük, vahendab ERR.

Maasikate müüjal on kohustus tõendada marjade päritolu >>

Laari talu perenaine Kadri Nebokat ütleb, et kuigi talu pakub võimalusi edendada noorte töökultuuri ja annab kohalikele lisateenimise võimalusi, siis sellele vaatamata on paljud Laari talu hooajatöölised siiski välismaalased.

Siseminister Andres Anvelt
© Sputnik / Евгений Ашихмин

"Mina kasutan Ukraina tööjõudu, kuna on raske leida Eestist hooajatöölist, selleks lühikeseks perioodiks, kuna periood sõltub ilmast, töötingimused on rasked, kõik on ette arvamatu," selgitas ta.

Nii nagu Laari talu perenaine raha teemadel rääkida ei soovi, ei taha maasikakorjajate palku kommenteerida ka Helme Maasikakasvatuse OÜ, kus juhataja Andrus Horni sõnul on maasikapõlde üle 10 000 hekatri, kuid kohalikele töökätele siiski kindlaks jääda ei saa.

Põllumajandusamet juhib tähelepanu, et sõltumata müügikohast kehtib kohustus tõendada kõigi müüdavate maasikate päritolu. Erinevat päritolu maasikate segamine on keelatud, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti kuu alguses.

Balti jaama turul peeti maasikafestivali >>

Maasikad, mille päritolu ei suudeta tõendada või mille suhtes on partiide segamise kahtlus, kõrvaldatakse müügilt. Põllumajandusamet koostöös Veterinaar- ja Toiduametiga teostavad tõhustatud kontrolle erinevates turustamise kohtades. Kontrollitakse kõikide puu- ja köögiviljade dokumentatsiooni korrektsust.

Tööandja Ukraina võõrtöölistest: ei iialgi enam, illustratiivne foto
© Sputnik / Алексей Куденко

Laupäeval toimub maasikafestival

Selle suve suurim maasikafestival toimub Tallinna Balti jaama turul laupäeval, 30. juunil, teatavad korraldajad sotsiaalmeedias.

"Päeva jooksul valmistame demoköögis maitsvat maasikamoosi, valime kõige ilusama ja maitsvama maasika ning sööme ühiselt suure maasikatordi," seisab teates.

Lastele on kohal näomaalijad, õhupalliloomameistrid ja Pipi, kellega maasikaid joonistada. Kohal on üle 20 erineva maasikakaupleja heade pakkumistega, külastajatele jagatakse turukotte ning turukauplejad pakuvad erinevaid soodustusi.

Tagid:
võõrtööjõud, ettevõtlus, marjad, põllumajandus, maasikas, PPA, talu, ettevõtja, Ukraina, Eesti

Peamised teemad