21:40 23. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Majandus
lühendatud link
13810

Seda, miks Eesti riigiettevõte Operail ostab liisimiseks mõeldud vaguneid just Venemaalt, selgitas sõltumatu transpordiekspert Aleksei Zahharov.

TALLINN, 4. juuli — Sputnik. "Poliitika ja majandus toimivad siiski üksteisest sõltumatutena, mistõttu tõsiseid lepinguid täidetakse jätkuvalt," ütles Zahharov intervjuus uudisteportaalile Sputnik Eesti, kommenteerides uudist järjekordse partii Vene vagunite ostmisest Operaili poolt nende järgnevaks rendileandmiseks. 

"Vene vagunite hinna-kvaliteedi suhe on väga hea ning teiseks on Balti riikides veel Vene impeeriumisse kuulumise päevadest Venemaaga ühtne rööpmelaius, mis on Euroopa omast suurem. Seetõttu on vagunite tellimine Euroopast mõnevõrra kallim," selgitas ekspert. 

Riigile kuuluv ettevõte ostab Venemaalt vaguneid >>

Eesti riigi transpordi- ja logistikaettevõte Operail (varasema nimega EVR Cargo) omandas ümarpuidu transpordiks rohkem kui 160 uut Venemaal ehitatud platvormvagunit.

Nagu kirjutas uudisteportaal Sputnik Eesti, ei olnud see ost esimene — ettevõte teeb juba ammu vene vagunite rentimisega äri, mistõttu ta sattus 2017. aasta suvel poliitilise skandaali keskpunkti. 

Tookord kritiseerisid "mittepoliitkorrektset" äriplaani Euroopa Parlamendi saadik Urmas Paet ja Reformierakonna esimees Hanno Pevkur. Nende arvates aitab vagunite ostmine Venemaalt Moskval tema vastu kehtestatud sanktsioonidest kõrvale hoida.

Kõik sõnaga "Venemaa" seonduv ei ole halb >>

Majandus- ja infrastruktuuriminister Kadri Simson aga kaitses Operaili, väites, et ettevõtte äriplaanid ei ole Lääne sanktsioonidega vastuolus. Ka peaminister Jüri Ratas oli ministriga ühel meelel. 

Riigile kuuluva transpordi- ja logistikaettevõte EVR Cargo uus ärinimi on alates 22. juunist Operail.

Samal teemal

EVR Cargo plaanib pakkuda kliendile n.ö uksest ukseni logistikaahelat
EVR Cargo nõukogu juht laidab vaguniäri plaane
Tagid:
platvormvagun, liising, vaguniäri, raudtee, Operail, EVR Cargo, Aleksei Zahharov, Urmas Paet, Hanno Pevkur, Kadri Simson, Jüri Ratas, Jaapan, Eesti, Venemaa

Peamised teemad