18:18 21. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Illustreeriv foto

MTA kontrollis Valgamaa maasikakasvatajaid ja ehitusobjekte

© Sputnik / Виталий Тимкив
Majandus
lühendatud link
14 0 0

Juuni teises pooles külastasid maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad Valgamaal maasikakasvatajaid ja ehitusobjekte. MTA tegevuste tõttu registreeriti seitsmes äriühingus kokku 229 töötajat.

TALLINN, 6. juuli — Sputnik. Juuni alguses nõustati Valgamaa maasikakasvatajaid töötamise registreerimise ning tööjõumaksude deklareerimisega seonduvalt telefonitsi. Nõustatud ettevõtjad kandsid ajavahemikus 14.–20. juunini registrisse 173 inimest, teatab MTA. Juuni lõpus Valgamaa maasikapõlde külastades oli kontrollitud 175 töötajast registreerimata 56 inimest.

"Arvestades, et kevadel osalesid Maasikakasvatajate Liidu esindajad MTA korraldatud ümarlaual, kus arutati valdkonnaga seotuid probleeme, selgitati täiendavalt töötamise ning ka välismaalase hooajatöödele registreerimise nõudeid, tekitas kontrollidel nähtu väga muret," sõnas MTA maksuauditi üksuse juht Evelin Muttik.

Uuring näitas noorte suuremat valmisolekut korruptsiooniks
© Sputnik / Михаил Кутузов

"On lubamatu, et hoolimata personaalsest nõustamisest ning töötamise registreerimisega seotud nõuete täiendavast selgitamisest jätsid tööandjad nii paljud töötajad registreerimata. Kõik töötajad, sh hooajaliselt abiks olijad, tuleb registrisse kanda ja neile tehtud väljamaksed deklareerida. Tuvastatud rikkumistele anname range hinnangu maksu- ja väärteomenetlustes," rõhutas Muttik.

Ettevõtjad: ümbrikupalkade probleem on süvenenud>>

Ehitusobjektidel tööl olnud seitsme äriühingu 16 töötajat olid kõik registreeritud, kuid kahe äriühingu palga väljamaksed on võrreldes valdkonna ja piirkonna keskmisega madalad.

"Kui kahtlustame ümbrikupalga maksmist, siis jälgime ettevõtte maksukäitumist ja deklaratsioonidel õige info esitamist eriti rangelt. Kui selgub, et madal palgatase on seotud ümbrikupalga maksmisega, siis on ettevõttel võimalus oma maksuasjad ise korda teha. Aga kui seda ei tehta, alustame maksumenetlust," lisas Muttik.

MTA: ümbrikupalk võtab inimeselt ära olulised hüved>>

MTA alustas juulis ümbrikupalga vastase teavituskampaaniaga, et juhtida senisest veelgi rohkem tähelepanu ümbrikupalkadega seotud riskidele ning ohtudele.

Tagid:
ümbrikupalk, tööjõumaksud, MTA, maasikakasvataja, Valgamaa, Eesti

Peamised teemad

 • Nord Stream 2 ehitamine Saksamaal

  President Donald Trumpi administratsioon paneb kaardile väga palju ja kuulutas alles juunis välja sanktsioonid viiele Euroopa ettevõttele, mis koostöös Gazpromiga osalevad Nord Stream-2 ehitamises. Washingtoni eesmärgid on arusaadavad.

  22
 • Boris Johnson

  Kes siis taluks "õnnetut määramatust"? Nii nimetas ta "Theresa Brexitit". Muide, Johnson ise on Mayle nagu hea haldjas. May tahtis saada uueks Margaret Thatcheriks, temal on aga selleks vajalik "oskusteave".

  9
 • Migrandid USAs

  Barack Obama ajal avalikult väljakuulutatud pööre ongi praegu USA poliitiliste ringkondade tipus asetleidva kaose põhjuseks. Niisuguse kaose, kus faktid ja tõendid pole enam olulised, kus pole oluline, kas juhtimissüsteem toimib või mitte, vaid peaasi on vastaspool hävitada.

  24