18:13 23. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Majandus
lühendatud link
35 0 0

Iga-aastane noorte uuring, mida SEB korraldab tööturule sisenevate 18- kuni 25-aastaste noorte seas juba neljandat aastat järjest ja millest võttis tänavu osa 512 noort, näitab noorte sissetulekute tugevat kasvu.

TALLINN, 12. juuli — Sputnik. Ainult ühe aastaga on kuus 500–800 eurot teenivate noorte osakaal kasvanud 10%, 800–1200 eurot teenivate noorte arv aga kasvas 7%, teatas pank SEB. Tõusnud on ka töötavate, samuti aga õppivate ja töötavate noorte osakaal, kellest viimased on kõige optimistlikumad oma tulevase sissetuleku suuruse osas.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Валерий Мельников

Kolmandik eestimaalasi ei vea palgaga kuu lõpuni välja>>

SEB innovatsioonijuht Siim Lepisk: "Üle poole täna tööturule sisenevatest noortest on veendunud, et nende kuusissetulek on 5 aasta perspektiivis vähemalt 1500 eurot. 25% on veendunud, et saavad teenida ka rohkem kui 2000 eurot kuus. Ootused on üsna optimistlikud ja need põhinevad kindlasti nii praegusel majanduskasvul kui ka soodsatel võimalustel väikesteks lisatöödeks ja ettevõtluseks. Samas ei tohi unustada, et tõelise rikkuse, efektiivsuse ja arengu vedajad on meie ajal eelkõige ettevõtted ja selle kultuuri soodustamine meie noorte seas ongi suurim investeering nende jõukasse tulevikku."

Eesti Panga president hoiatas majanduskasvu aeglustumise eest>>

Toetamaks ettevõtluskultuuri noorte seas, asutas SEB YouthLAB-i – idufirmade töökultuuri alusel korraldatud suvepraktika, mille eesmärk on tuleviku pangateenuste väljatöötamine. Kogu protsessi kajastab noorte videoblogi, mille teine video tehakse avalikuks täna, 12. juulil SEB vlogikeskkonnas. Kõik uued videod lisanduvad nii mainitud keskkonda kui ka SEB lehele Facebookis ja Instagrami IGTV-s.

Tagid:
sissetulek, tööturg, SEB, noored, Eesti

Peamised teemad