11:21 07. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Majandus
lühendatud link
4202

Teatud Venemaa ettevõtete osalemist silla rajamisel üle Kertši väina peeti EL-is piisavaks põhjuseks nende suhtes piirangute kehtestamisele.

TALLINN, 31. juuli — Sputnik. Еuroopa Liidu sanktsioonide nimistusse lisandus veel kuus Venemaa ettevõtet, teatas teisipäeval RIA Novosti. Vastava määruse avaldas EL-i Nõukogu Euroopa Liidu ametliku ajakirja veergudel.

Raadas ähvardati Krimmi sild hävitada >>

Dokumendis selgitatakse, et piirangud kehtestati "Krimmi ja Sevastopoli ebaseadusliku annekteerimise mittetunnustamisega seotud meetmete raames". Määrus täpsustab, et nimistu laiendamine on seotud Krimmi silla ehitusega.

"EL-i Nõukogu käsitleb Kertši silla ehitust kui edasise tegevusena, mis õõnestab Ukraina territoriaalset terviklikkust, suveräänsust ja sõltumatust," on määruses sedastatud.

Krimmi sild
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Ettevõtetena, mis kuuluvad nüüd Euroopa sanktsioonide alla, määratleb laevaehitustehase Zaliv, ettevõtte Stroigazmontaž-Most, AS Mostotrest. AS VAD, Stroigazmontaž-SGM Group ja asutus Giprostroimost.

Järjekordne Venemaa-vastane algatus näeb ette nende organisatsioonide varade külmutamise Euroopa Liidu territooriumil ning keelu võimaldada neile Euroopa Liidus registreeritud juriidiliste ja füüsiliste isikute poolt mistahes rahalisi vahendeid.

Uudisteportaal Sputnik Eesti on varem teatanud, et USA, Euroopa Liit ja veel terve rida riike on korduvalt kehtestabud Venemaa vastu mitmesuguseid majanduslikke ja diplomaatilisi piiranguid, sidudes sanktsioonid olukorraga Kagu-Ukrainas, edenemise puudumisega Minski kokkulepete ellkuviimisel. Krimmi liitmisega Venemaa Föderatsiooni koosseisu.

Moskvast on korduvalt teatatud, et peetakse absurdseks siduda sanktsioonide tühistamine Minski kokkulepete täitmisega, kuna Venemaa ei ole Ukraina-sisese konflikti osapooleks.

"Krimm on nende oma" ehk kuidas Trump Krimmi venekeelseks tunnistas >>

Krimmi küsimuses on Venemaa osapool samuti korduvalt meenutanud, et poolsaare taasühendamine Venemaaga 2014. aastal oli täies vastavuses rahvusvahelise õiguse ja ÜRO Põhikirjaga korraldatud rahvahääletuse tulemuseks.

Teatavasti hääletas siis poolsaare Venemaa Föderatsiooni koosseisu astumise poolt 96,77% Krimmi Vabariigi valijaskonnast ja 95,6% Sevastopoli elanikest.

Helsingis 16. juulil Donald Trumpiga peetud läbirääkimiste tulemustele pühendatud pressikonverentsil kinnitas Venemaa president Vladimir Putin järjekordselt: "Meie jaoks, Venemaa Föderatsiooni jaoks on see küsimus suletud."

Tagid:
majandus, ehitus, sanktsioonid, Krimmi sild, ettevõte, EL, Krimm, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad