11:16 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Majandus
lühendatud link
6530

Transiiti Eestisse tagasi tuua ei anna, küll aga võib riiki meelitada tootjaid, sealhulgas Siiditee vööndisse kaasatud riikidest

TALLINN, 16. august — Sputnik. Ettevõtlust annab kohandada muutuvate oludega, on ekspert Vadim Orlov veendunud.

Ida-Virumaa tööstuspiirkonnad on suutelised tõmbama Eestisse tootmist ning seega ka välisinvesteeringuid ja lähendama Eestit seeläbi Siiditeele (Hiina poolt teostatavale kaubatee hiigelprojektile – toim.).

Positiivseks näiteks selle kohta võib olla Narva tööstuspark, kus juba ligi 80% kõigist investeeringutest langeb nimelt Venemaa äritegevuse arvele. 

Peaminister Ratas ja maaeluminister Tamm kohtuvad Hiina riigijuhtidega >>

Sihtasutuse Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus juhatuse liige Vadim Orlov teatas Sputnik Eestile, et Venemaa toodangu suhtes kehtivate piirangute ületamiseks on venelased valmis viima osa tootmisvõimsusi Venemaa lähedal asuvatele EL-i territooriumidele – see annab võimaluse müüa toodangut juba kaubamärgi all "Made in EU" (Toodetud EL-is) ja teha seda kehtiva seadusandluse raamides.

Venemaa territooriumil on rahvusvaheline internetikaubandus komplitseeritud.

"Kujutage ette, te ütlete oma allhankepartnerile välismaal, et kõigepealt sõlmime lepingu, avame tehingupassi, teie maksate mulle. Valuutakontroll kontrollib veel teie valuutalaekumist. Nii et Vene tootjale tähendab midagi Venemaalt interneti kaudu müüa suurt väljakutset," selgitas Orlov Venemaa seaduste nüansse rahvusvahelise kaubanduse vallas. 

Kõik see aitab kaasa vene tootjate huvile osa oma tootmise paigutamiseks Eesti territooriumile.

Nagu Sputnik Eesti on teavitanud, transiiti Eestisse tagasi tuua ei anna, küll aga võib riiki meelitada tootjaid, sealhulgas Siiditee vööndisse kaasatud riikidest. Sellisel juhul saab Eesti lisatöökohti ning Eesti sadamad lisaveoseid, leiavad kohalike omavalitsuste esindajad.

Siiditee kulgeb Aasia riikidest, eeskätt Hiinast Trans-Siberi magistraali pidi Venemaal ning hargneb Valgevenesse ja Peterburisse. Siiditee ümber on esialgu alles kujunemas põhilised ettevõtlus- ja tootmissuunad, mis sünnitab territooriumide vahelist konkurentsi.

Venemaa ettevõtete jaoks Siiditeele lähimad euroalad asuvad Soomes, Lätis ja Eestis.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Samal teemal

Zahharova selgitas, miks USA jätkab sanktsioonide kehtestamist
Rothschild muretseb: maailmakorraldus on ohus
Eksperdid - USA on kaubandussõjas vägagi haavatav
USA hakkab Hiinalt partnereid üle ostma - kui õnnestub
Tagid:
internetikaubandus, allhange, sanktsioonid, valuutakontroll, tööstus, tootmine, transiit, siiditee, sadamad, SA Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus, Vadim Orlov, Läti, Soome, Ida-Virumaa, Eesti

Peamised teemad