17:26 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
Majandus
lühendatud link
7902

Washington blokeeris riigis sadade miljonite dollarite eest Venemaa vara, öeldakse USA sanktsioonide eest vastutava rahandusministri asetäitja Sigal Mandelkeri avalduses.

TALLINN, 21. august — Sputnik. Dokument ilmus vahetult enne tema ettekannet Senati panganduskomiteele surve avaldamise tulemustest Venemaale. Washington lisas kübersanktsioonide nimekirja kaks isikut ja ühe ettevõtte, vahendas RIA Novosti.

Trump nimetas tingimused Venemaa sanktsioonide tühistamiseks >>

Sanktsioonide nimekirja sattus 1985. aastal sündinud Anton Nagibin ja 1973. aastal sündinud Marina Tsarjova, kes on seotud juba varem sanktsioonide nimekirjas kantud ettevõttega "Divetehnoservice".

Vladimir Putin Otseliini-järgsel pressibriifingul
© Sputnik / Валерий Мельников

Lisaks kandis Washington Põhja-Korea sanktsioonide nimekirja kaks Venemaa äriühingut ja kuus laeva. Piirangute all on nüüdsest "Hudson Shipping" Vladivostokist ja "Vela-Marine" Peterburist, samuti laevad "Bella", "Bogatyr", "Neptun", "Partizan", "Patriot" ja "Sevastopol", mis kõik on Venemaa lipu all. Rahandusministeerium teatas, et USA jätkab Venemaale sanktsioonide kehtestamist, kui "Moskva ei muuda oma käitumist".

Venemaa-vastased sanktsioonid

Põhja-Koreaga seotud sanktsioonid Venemaa kodanike ja ettevõtete vastu on sätestatud Ameerika Ühendriikide seaduses sanktsioonidega vastutegevusest Ameerika vaenlastele (CAATSA), mille president Donald Trump allkirjastas eelmise aasta augustis.

Zahharova selgitas, miks USA jätkab sanktsioonide kehtestamist >>

Lisaks Põhja-Koreale ja Venemaale laieneb seadus ka Iraanile, samuti kolmandate riikide kodanikele ja ettevõtetele, kes teevad nende riikidega koostööd.

USA administratsioonist teatati, et seal kavatsetakse kohaldada sanktsioone valikuliselt, arvestades rahvuslikke ning liitlaste ja partnerite huve. Aprillis kehtestas Washington sellele seaduse alusel sanktsioonid seitsmele Venemaa ärimehele, 17 ametnikule ja 14 ettevõttele. Nende varad USA-s on blokeeritud, ameeriklastel on keelatud ajada nendega mistahes äri.

Samal ajal teatas USA valitsus, et need meetmed ei olnud seotud konkreetsete sündmustega, vaid olid vastuseks "Venemaa jätkuvale ja üha häbematumale käitumisele maailmas".

Peale selle on USA ametivõimud juba teatanud ka muudest Venemaa-vastastest sanktsioonidest, seekord seoses "Skripalide juhtumiga". Nende esimene pakett jõustub eeldatavasti 22. augustil.

Tagid:
sanktsioonid, vara, ettevõtlus, poliitika, majandus, rahandusministeerium, Maria Tsarjova, Anton Nagibin, Sigal Mandelker, Donald Trump, Põhja-Korea, Venemaa, USA

Peamised teemad