15:34 26. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0840
  • RUB70.7943
Majandus
lühendatud link
4910

Euroopa peab vastama Washingtoni sanktsioonidepoliitikale Venemaa, Hiina ja teiste tähtsaimate majanduspartnerite suhtes, teatas Saksamaa välisminister Heiko Maas Berliinis saadikute konverentsi avades.

TALLINN, 27. august — Sputnik. "Washington ajendab meid sõnastama Euroopa vastused seoses sanktsioonipoliitikaga. See puudutab Euroopat ja Saksamaad, kui USA kehtestab järsku kooskõlastamatult ja küllaltki suvaliselt sanktsioonid Venemaa, Hiina, Türgi ning tulevikus võib-olla ka teiste tähtsaimate kaubanduspartnerite vastu. Me peame sellele reageerima," ütles minister, vahendab RIA Novosti

USA uued Venemaa-vastased sanktsioonid on jõustunud >>

Ta märkis, et tänu Euroopa kiirele reageerimisele USA uutele sanktsioonidele Iraani vastu õnnestus tõsisem eskaleerumine ära hoida. Maasi sõnul "pole seda vähe, kui mõelda, mis võinuks osutuda alternatiiviks: tuumavõidujooks Lähis-Idas ettearvatavalt hävituslike tagajärgedega."

Saksa välisminister Heiko Maas
© Sputnik / Григорий Сысоев

Varem on Maas teatanud, et Saksamaa välisministeerium vaatab uuesti üle välispolitilise strateegia Ameerika Ühendriikide suhtes. Nii et USA ja Euroopa, märkis ta, on paljude aastate vältel teineteisest eemaldumas ning huvide ja väärtuste ühisosa kahaneb järk-järgult olematuks.

Aluseks uutele suhetele Washingtoniga soovitas Maas võtta koostöö tasakaalustamise idee ning nimetas Saksamaa välispoliitika põhieesmärgiks tugeva ja sõltumatu Euroopa loomist.

USA sanktsioonid

Täna jõustusid Washingtoni sanktsioonid Venemaa vastu. Põhjenduseks uutele piirangutele said Moskvale suunatud süüdistused keemiarelva kasutamisest Salisburys.

"Inglanna õiendab häda" >>

Sanktsioonid näevad ette Ameerika Ühendriikide poolt Moskvale igasuguse abiandmise lõpetamise "peale kiireloomulise humanitaarabi, toiduainete ja muude põllumajandustoodete". Ühtlasi lakkab Riigidepartemang väljastamast Venemaa riiklikele ettevõtetele litsentse relvade ja kahetise kasutusega toodete ekspordiks.

Lisaks sellele keeldutakse USA asutuste poolt Venemaale "igasuguste laenude, laenutagatiste ja muu finantstoetuse" andmisest.

Teine, märksa karmim sanktsioonidepakett võidakse kehtestada novembris, keelustamine võib puudutada Venemaa juriidiliste isikute krediteerimist, kaupade eksporti ja importi.

Vladimir Putin on nimetanud uusi sanktsioone kontraproduktiivseiks ja mõttetuiks. Samas on ta avaldanud lootust, et USA tajub sellise poliitika ebatõhusust ja siis lähevad Moskva ja Washington üle tavaolukorras normaalsele koostööle.

Tagid:
majandus, sanktsioonid, Välisministeerium, Sergei Skripal, Heiko Maas, Suurbritannia, Euroopa, Hiina, Saksamaa, USA, Venemaa

Peamised teemad