01:32 19. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
Eesti palub Venemaad lasta läbi transiitrongid Hiinast, illustreeriv foto

Eesti palub Venemaad lasta läbi transiitrongid Hiinast

© Sputnik / Игорь Зарембо
Majandus
lühendatud link
116 0 0

Eesti võimud pöördusid Venemaa transpordiministri Sergei Aristovi poole palvega aidata kaasa kahe konteinerrongi transiitmarsruudi kooskõlastamisele Hiina Changchunist Eesti Paldiskisse.

TALLINN, 28. august — Sputnik. "Venemaa raudteed" viivitab kahe Changchunist Paldiskisse kulgeva konteinerrongi transiitmarsruudi heakskiitmisega, teatab ERR venekeelne portaal viitega Eesti majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile.

Leedus tunnistati: Siiditeed pidi mingeid kaubalaare ilma Venemaata ei tule >>

Tegemist on "Uue siiditee" transpordiprojektiga Hiina kaupade kiireks transpordiks läbi Eesti sadama Skandinaaviasse. Suurem osa transiitmarsruudist Changchun — Zabaikalsk – Petseri — Paldiski kulgeb Venemaa territooriumil.

Taotlus läbipääsu võimaldamiseks kahele rongile saadeti "Venemaa raudteedele" 27. juulil, kuid vastust ei ole siiani tulnud, väidab majandusministeeriumi asekantsler Ahti Kuningas.

Taotluses Venemaa Föderatsiooni transpordiministrile Sergei Aristovi märkis Kuninga, et "Uue siiditee" projekt nõuab operatiivset koostööd riikide vahel ning teenib kõigi osapoolte ja ettevõtete, sealhulgas "Venemaa raudteede" majanduslikke huve.

"Palume teie toetust sellele transiitmarsruudile ja hõlbustada Vene Föderatsiooni territooriumi läbivate transiitvedude/transiidiplaanide kinnitamist," märgitakse kirjas.

Eesti on suhete halvenemise tõttu Venemaaga kaotanud märkimisväärse osa oma transiidist saadavast tulust ja üritab juba ammu lõigata omale tükki ahvatlevast Hiina "transiidipirukast".

Nii osalesid Eesti esindajad juuli keskel Siiditeele jäävate linnade linnapeade foorumil, kus arutati mitme koostööprojekti perspektiive. Nagu Sputnik Eesti on juba kirjutanud, märkisid Eesti delegatsiooni liikmed oma kommentaarides, et töö Siiditee raames transiidi korraldamiseks Aasiast Euroopasse käib.

Ratas: koostöö Hiinaga peab rohkem hõlmama digiühendusi >>

Juuli alguses käisid peaminister Jüri Ratas ja maaeluminister Tarmo Tamm Sofias, kus arutasid tippkohtumisel Hiina kolleegidega Eesti toiduainetööstuse perspektiive Hiina turul ja koostööd transiidivaldkonnas.

Tagid:
raudtee, majandus, transiit, Venemaa Raudteed, Sergei Aristov, Venemaa, Eesti, Hiina

Peamised teemad

 • Kontrollimatu e-valimissüsteem

  Vaevalt on Eesti järjekordsel demokraatia pidupäeval päike õhtusse laskunud, kui e-valimisi tabab uus kriitikalaviin. Mitmete IT-spetside arvates poleks mingi raketiteadus e-valimisi läbipaistvamaks muuta, et sealtkaudu kriitikutelt argumente ära võtta. Samas väidavad e-valimiste vaatlejad, et seda ei taheta teha, sest praegune kontrollimatu e-valimiste süsteem teenib vigade, et mitte öelda e-manipulatsioonide varjamise huve.

  70
 • Krimm - viis aastat Venemaa koosseisus, illustreeriv foto

  Viis aastat, mis on möödunud Krimmi taasühinemisest Venemaaga, on elu poolsaarel kardinaalselt muutnud. Sellest, kuidas Krimm Venemaa rüppe naasis, mida on viie aastaga saavutatud ja mispärast võib tema eeskuju Euroopale ja Baltimaadele kasulik olla, on juttu Sputnik Eesti artiklis.

  64
 • Vene Föderatsiooni saatkonna hoone

  Vene Föderatsiooni saatkond Eesti Vabariigis mõistab teravalt hukka mõnitavad antisemiitlikud avaldused Eesti pearabi S. Koti suhtes.

  46