12:59 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Majandus
lühendatud link
35310

Iirimaa odavlennukompanii Ryanair muudab pagasiveo reegleid. Alates novembrist võib lennuki salongis lisatasuta vedada ainult väga mittegabariidilisi esemeid.

TALLINN, 29. august — Sputnik, Angelina Mandrõka.   Euroopa suurim odavlennufirma Ryanair teatas oma ametlikul veebilehel, et kehtestab oma lendudel käsipagasi tasuta vedamisele piirangud. Uued eeskirjad jõustuvad juba käesoleva aasta novembrist. 

Novembrist alates võivad reisijad, kes ei maksnud "prioriteetse pardalemineku" teenuse eest, tasuta kaasa võtta ainult ühe väikese käsipagasi eseme, mis ei ole suurem kui 40x20x25 sentimeetrit.

Kõik asjad, mis ei mahu antud parameetritesse tuleb panna pagasiruumi, makstes nende eest juurde 8 eurot pileti broneerimise ajal või 10 eurot lennujaamast ostmise korral.

Reisijal peab olema valik

Reisiveebikirjanik ja projekti "Esto Turisto" asutaja Jekaterina Piunova jutustas Sputnik Eestile, et uuendus tähendab vaid üht — nüüd peavad Ryanairi reisijad valima ühe kahest tasulisest võimalusest.

Kas maksta prioriteetse pardalemineku eest viis eurot ja võtta salongi väike kohver kaaluga kuni 10 kg või lisada veel kolm eurot ja anda ese pagasiruumi.

"Esimest võimalust peaksid eelistama need, kel ei ole palju pagasit ja kes ei taha raisata oma aega kohvri äraandmise ja hiljem selle transportöörilt kättesaamise peale. Minagi kuulun selle reisijatekategooria hulka," ütleb Piunova.

Teiselt poolt, kui anda asjad pagasisse, ei rakendu neile vedelike veo piirangud, mis on paljude inimeste jaoks samuti väga olulised, märkis ta. Käsipagasis võib vedada pakendeid ja purke mahuga kuni 100 milliliitrit.

Piunova toetab odavlennufirmade poliitikat, sest usub, et pagasi maksumus ei peaks esialgses piletihinnas sisalduma. Reisil peaks olema valik — osta odavam pilet ja lennata minimaalse hulga asjadega või maksta vajaduse korral pagasi eest juurde, lisas ta.

Uuendused kiirendavad pardaleminekut

Broneerimissüsteemis jõustuvad muudatused juba 1. septembrist ja nad puudutavad alates 1. novembrist kõiki lende. Ryanairi kliendid, kes juba varem lennukile piletid ostsid, saavad vanade reeglite järgi lennata oktoobri lõpuni.

Alates novembrist peavad nad broneeringuinfosse lisama prioriteetse pardalemineku teenuse, andma kohvri pagasiruumi või lennu tühistama ja pileti eest raha tagasi küsima. 

Iiri odavlennufirma esindaja Kenny Jacobs usub, et ettevõtte uus poliitika kiirendab pardaleminekut ja vähendab hilinenud lendude arvu. Tema sõnul enamik lennufirma reisijatest isegi ei märka muutusi.

Vedaja sõnul ostab kolmandik klientidest piletid koos prioriteetpardaleminekuga, mis võimaldab võtta lennuki salongi 2 käsipagasi eset, veel kolmandik reisib ainult ühe väikese kotiga.

Hetkel on kõigil Ryanairi reisijatel õigus võtta tasuta lennukisse üks ühik käsipagasit, mille suurus on 55x40x20 cm ja kaal kuni 10 kilo, samuti üks isiklik ese, suurusega 35x20x20 cm.

Samal teemal

Venemaa reisilennukitesse tulevad seisukohad
AirBalticu lennuk oli raketiintsidendi ajal teel Riiast Tallinna
Tagid:
prioriteetne pardaleminek, pagasiruum, pagas, tasuline teenus, käsipagas, lowcoster, odavlennufirma, turism, reisija, "Esto Turisto", Ryanair, Kenny Jacobs, Jekaterina Piunova, Euroopa Liit, Euroopa, Eesti, EL

Peamised teemad