07:18 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Majandus
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
29 0 0

Tallinna linnapea Taavi Aas külastas pühapäeval Leedu Vabariigi pealinna Vilniust. Kõneks oli ka turismimaksu teema, mida sellest suvest juba rakendatakse Vilniuses ja alates järgmisest aastast ka Riias.

TALLINN, 3. september — Sputnik. Tallinna linnapea Taavi Aas külastas pühapäeval Vilniuse linnapea Remigijus Šimašiuse kutsel Leedu Vabariigi pealinna Vilniust, et osaleda Eesti, Läti ja Leedu Vabariigi 100. juubeliaastale pühendatud kolme Balti pealinna orkestrite ühiskontserdil „Sajandi helid" ja pealinnade linnapeade jätkukohtumisel, teatas Tallinna linnavalitsus.

Vene keel kõrgustes: Ušakovs, Aas ja Šimašius ronisid Vabadussamba tippu >>

Kolmepoolsel kohtumisel jätkasid Riia, Vilniuse ja Tallinna linnapead mais Tallinna kohtumisel ja juunis Riia kohtumisel alustatud diskussioone linnadele olulistes küsimustes nagu transpordikorraldus, linna arendusprojektid, investeeringute rahastamine Euroopa Liidu järgmise finantsperioodi raames. Kõneks oli ka turismimaksu teema, mida sellest suvest juba rakendatakse Vilniuses ja alates järgmisest aastast ka Riias.

"Peame ära kasutama selle, et ühise ajaloo tõttu on meil sama stardipositsioon ja väljakutsed. Seetõttu on ka meie probleemid sarnased ja vastastikku kergesti mõistetavad. Alati on kasulik uurida naabrite lahendusi enne kui oma jalgratast leiutama hakata," märkis Taavi Aas.

Kolme Balti riigi pealinnade linnapead kohtusid esmakordselt Tallinna päeval, 15. mail Tallinnas. Kohtumisel lepiti kokku, et riikide juubeliaastal kohtuvad linnapead kõigis kolmes pealinnas ning dialoog jätkub ka edaspidi.

Pühapäevasel kohtumisel Vilniuses lepiti kokku, et edaspidi hakatakse kolmepoolselt kohtuma kord aastas igas pealinnas kordamööda. Tallinna linnapea Taavi Aas tegi ettepaneku, et järgmise aasta Balti pealinnade linnapeade kohtumine võiks toimuda Tallinnas.

Eesti võtab üle Euroopa Liidu pakettreiside direktiivi >>

Vilnius hakkas alates 1. juulist koguma turismimaksu 1 euro ühe öö eest, maksust on vabastatud alaealised ja puudega inimesed, vahendas uudsiteportaal Sputnik Eesti. Aasta lõpuni on maksust vabastatud ka suured turismigrupid.

Vilniuse linnavalitsus loodab teenida järgmisel aastal turismimaksust umbes kaks miljonit eurot. Turismimaksu peavad koguma majutajad, seda ei lisata toa hinnale.

1. juulil jõustusid Eestis turismi- ja võlaõigusseaduse muudatused, millega Eesti võtab üle Euroopa Liidu pakettreiside direktiivi ja mis suurendab tarbijate kaitset reisimisel, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
majandus, ühiskond, turismimaks, turism, linnavalitsus, Remigijus Šimašius, Nils Ušakovs, Taavi Aas, Riia, Tallinn, Vilnius, Balti riigid

Peamised teemad