23:03 27. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0964
  • RUB72.1052
Majandus
lühendatud link
Dollariajastu loojang (12)
49 0 0

Euroopa arutab rahulolematuse tõttu Washingtoni sanktsioonidepoliitikaga viise, kuidas nullida dollari ülemvõim ja ameeriklaste rahanduslik ülemvalitsus, millest teavitab USA ajakiri Foreign Policy.

TALLINN, 10. september — Sputnik. Sellest teavitab USA ajakiri Foreign Policy, vahendab RIA Novosti. Saksamaa ja Prantsusmaa riigiametnikud otsivad üha agaramalt teid vastutegevuseks USA rahanduslikulke ülemvalitsusele, mis toetab vaid tõsiseid vastuolusid Euroopa ja Ameerika Ühendriikide vahel, märgib väljaanne.

Saksa välisminister võrdles Euroliitu ja USA-d küüliku ja boamaoga >>

Eelnevalt, nagu Foreign Policy meenutab, on Euroopa rahalise sõltumatuse saavutamise vajalikkuest nentinud Saksamaa välisminister Heiko Maas, mis ajakirja arvates võib kujuneda ka Euroopa välispoliitikas tegevusvabaduse naasmise alguseks.

Samasuguseid meeleolusid, lisab artikli autor, on märgata ka Prantsusmaa rahandusministri Тbruno Le Maire'i puhul, kes kutsus üles "täiesti sõltumatute finantsinstrumentide" loomisele ja avaldas soovi muuta Euroopa "suveräänseks mandriks, aga mitte vasalliks".

Euroopa rahandusliku sõltumatuse küsimuse lahendusena, nagu osutab Foreign Policy, on välja pakutud luua alternatiivne maksusüsteem ning tõsta Euroopa valuuta osatähtsust ja sisse seada fond kaubavahetuseks sanktsioonialuste riikidega.

Varem on sarnaseid meetmeid rakendatud sääraste riikidega nagu Venemaa, Hiina ja Venezuela, kuid praegu, nagu väljaanne märgib, kavatsevad sedasorti "manöövreid" läbi viia "USA võtmetähtsusega liitlased".

Suhted USA ja Euroopa Liidu vahel on teravnenud Washingtoni Iraani tuumaleppest taganemise ning terase- ja alumiiniumitollide kehtestamise taustal. 7. augustist jõustas Euroopa Liit seaduse, mis tühistab oma territooriumil USA eksterritoriaalsete sanktsioonide kehtivuse Iraani suhtes.

Politoloog Washingtoni sanktsioonide survest: USA on oma positsiooni kaotamas >>

Lisaks sellele kehtestas Brüssel vastuseks täiendavatele tollitariifidele 25-protsendilise tollimaksu tervele hulgale Ameerika Ühendriikidrest imporditavatele kaupadele.

Teema:
Dollariajastu loojang (12)

Samal teemal

Saksamaa kutsus üles reageerima USA sanktsioonidele
Isegi Saksamaa ei ole Venemaa-vastasetele sanktsioonidele vastu pidanud
Saksa välisminister kavatseb revideerida riigi suhteid USA-ga
Trumpi ja Putini vahel: Macron otsustab, kas Venemaaga sõprust arendada või mitte
Emmanuel Macron kutsus üles täielikult ümber mõtestama Venemaa ja Euroopa suhteid
Tagid:
dollar, kaubandus, majandus, sanktsioonid, Foreign Policy, EL, Iraan, Prantsusmaa, Saksamaa, USA

Peamised teemad