11:49 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Majandus
lühendatud link
2410

Rahandusministeeriumis valmis eelnõu puidurafineerimistehase eriplaneeringu lõpetamiseks.

TALLINN, 13. september — Sputnik. Enne eelnõu valitsusse viimist ootab riigihalduse minister sellele ministeeriumide kooskõlastust ning omavalitsuste ja Est-For Invest OÜ arvamust, teatas Rahandusministeerium.

"Puidurafineerimistehase eriplaneeringu lõpetamise eelnõu on sisuliselt valmis. Seaduse järgi peavad ministeeriumid selle kooskõlastama ning osapooled arvamuse ja vastuväited esitama, mistõttu võib see mõnevõrra veel muutuda. Seejärel viin eelnõu valitsusse, kus otsustame lõplikult eriplaneeringu lõpetamise," ütles riigihalduse minister Janek Mäggi.

Eestimaa rohelised kahtlustavad valitsust ja metsatööstureid vandenõus>>

"Olenemata valitsuse otsusest, ei tähenda see, et tulevikus ei võiks Eestisse selliseid tehaseid rajada. Me lõpetame konkreetse eriplaneeringu, kuid tehasele võib edaspidi asukoha otsida mõnes teises kohas, teistsuguse võimsusega või näiteks kohaliku omavalitsuse eriplaneeringuga."

Ministri sõnul on ettevõtlusvabadus valitsusele äärmiselt oluline ning otsus ei tohi ettevõtjatele jätta valet muljet.

"Peame ettevõtjatele tagama võimalused stabiilseks arenguks ja toetama suuri projekte, mis elavdavad Eesti majandust. Praegusel juhul ilmnes, et puidurafineerimistehast välja pakutud kujul rajada ei saa," lisas ta.

Sputnik Eesti kirjutas varem, et Tartu volikogu otsustas ligi seitse tundi kestnud erakorralise istungi lõpuks, et linna külje alla kavandatava puidurafineerimistehase riikliku eriplaneeringu koostamise menetlus tuleb lõpetada.

Volikogu sõnastas hilisõhtul 33 poolthäälega otsuse: "Seniste menetlustoimingute õigusvastasuse ja küsitavuse tõttu on välistatud riigi eriplaneeringu elluviimine tulevikus ning eriplaneeringu koostamise menetlus tuleb lõpetada."

Konsensus Tartu volikogus: riiklik eriplaneering tuleb lõpetada>>

Volikogu hinnangul pole riigi eriplaneeringu algatamine, eriplaneeringu koostamise finantseerimise põhimõtete muutmine ja eriplaneeringu lähteseisukohtade ja mõjude hindamise väljatöötamise kavatsuse ettevalmistamine toimunud läbipaistvalt ja kaasavalt.

Peaminister Jüri Ratase sõnul on Tartu lähistele kavandatava puidurafineerimistehase lubamiseks vaja eriplaneeringu käigus teha põhjalikud uuringud ja hindamised ning kui ilmnevad tõsised ohud, siis projektiga edasi minna ei sa.

Valitsuse eelarvepoliitika pärsib ettevõtete investeeringuid>>

Eriplaneeringu lõpetamise eelnõu esitati kooskõlastamiseks keskkonnaministeeriumile ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile. Samuti saadeti eelnõu arvamuse avaldamiseks ja vastuväidete esitamiseks osaühingule Est-For Invest ning planeeringuala omavalitsustele ehk Viljandi, Tartu, Elva, Kambja, Kastre, Luunja ja Peipsiääre vallale ning Tartu linnale.

Kooskõlastamiseks ning arvamuse ja vastuväidete esitamiseks on aega 30 päeva.

Tagid:
puidurafineerimistehas, Est-For Invest, volikogu, Janek Mäggi, Jüri Ratas, Tartu

Peamised teemad