13:44 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Majandus
lühendatud link
Danske rahapesuskandaal (40)
48 0 0

Taani Danske Banki juht Thomas Borgen teatas kolmapäeval, et astub panga Eesti harus toimunud rahapesu tõttu tagasi.

TALLINN, 19. september — Sputnik. "On selge, et Danske Bank ei ole täitnud oma kohustusi võimaliku rahapesuga Eestis. Ma sügavalt kahetsen seda. Kuigi ettevõttevälise advokaadibüroo juurdlus näitas, et ma olen täitnud oma õiguslikud kohustused, ma arvan, et kõigile on parem kui ma tagasi astun," ütles Borgen teates börsile, vahendas ERR.

Danske Banki vastavusjuht lahkub pangast>>

"Tegevjuhina ma vastutan asjade eest, mis pangas toimuvad ja loomulikult ma võtan vastutuse. Mulle on mõnda aega olnud selge, et tagasiastumine on õige asi, mida teha, aga ma olen seda otsust edasi lükanud, sest ma olen tundnud vastutust juhtida pank läbi selle keerulise aja uurimiste lõpuni," lisas ta.

Danske Bank
© Фото : www.danskebank.com

Taani Danske Bank avalikustab kolmapäeval pressikonverentsil oma sisejuurdluse tulemused seoses panga Eesti harus toimunud võimaliku rahapesuga.

Nagu uudisteportaal Sputnik Eesti teatas varem, Danske Banki skandaalne lugu sai 2013. aasta detsembris alguse kirjast, mis saadeti Kopenhaageni juhatusele nimetuks jääda soovinud kaastöötaja või töötajate grupi poolt Eestist. Sõnumis öeldi, et lisaks kõigile muudele puudustele ei loonud kohalik juhatus piisavalt usaldusväärset süsteemi, kontrollimaks panga kaudu liikuva raha päritolu.

Palju küsimusi tekitavad selle kohta, kui palju ja millal teadis Danske panga juhtkond, kuivõrd suures ulatuses liikus raha läbi väikese Eesti filiaali.

Eesti ei teinud Danske rahapesu uurimiseks midagi>>

Skandaali tekitanud tehingud toimusid aastatel 2007-2015 ning kõrgperioodiks oli 2013. aasta, mil Danske Eesti filiaali mitteresidentidest klientide hoiused ulatusid ligi 30 miljardi dollarini. Tehinguid toimus sellel aastal ligi 80 000.

Pank ise väidab, et kahtluste kontrollimine võttis probleemi keerukuse tõttu aastaid, põhjuseks mõningate Eesti "mitteresidentide" kuritegelik tegevus — silmas peetakse välismaalasi, kel arved Danske Banki Eesti kontoris.

Eesti Danske pangas lahvatanud skandaal mõjutas kogu Euroopa pangandussektorit, andes järelvalveasutustele põhjuse töös klientidega rangemad eeskirjad kehtestada.

Eestis sulgesid kommertspangad tuhandeid mitteresidentide või mitteresidentidest juhatuse liikmetega ettevõtete kontosid ning uusi arveid on väljaspool EL elavail välismaalastel peaaegu võimatu avada, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teema:
Danske rahapesuskandaal (40)
Tagid:
rahapesu, tagasiastumine, tegevjuht, pangandus, majandus, Danske Bank, Thomas Borgen, Taani, Eesti

Peamised teemad