08:58 05. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1250
  • RUB77.8132
Majandus
lühendatud link
Gaas - perspektiivne energia (142)
7512

Ameerika Ühendriigid võivad vajaduse korral Venemaale sõjalise blokaadi korraldada, et takistada viimasel oma energiakandjate eksporti Lähis-Ida piirkonna riikidesse.

TALLINN, 30. september – Sputnik. Sellise veidra avaldusega esines Pittsburghis toimunud Tarbijate Energialiidu konverentsil Ameerika Ühendriikide siseminister Ryan Zinke, vahendab RIA Novosti ajakirja Washington Examiner. 

"Meil on tänu mereväele võimalus tagada mereliikluse vabadus, vajadusel aga korraldada ka mereblokaad, et Venemaa energiakandjad turule ei jõuaks," ütles Zinke.

Lisaks teatas siseminister, et Venemaa majanduse ainsaks sissetulekuallikas on energiaallikate müük. Lähis-Idas olevat Kremli poliitika aktiivne seetõttu, et sarnaselt Euroopaga soovivat Moskva sealgi oma naftat ja gaasi müüa (!!! – Toim.).

USA tunnistas, et ei suuda peatada miljardite voolu Venemaale >>

Zinke märkis ka, et olukord Iraaniga on Venemaa juhtumiga väga sarnane, lisades, et nende probleemidega tegelemiseks on kaks võimalust.

Saksamaa selgitas: me ei loobu USA pärast Vene gaasist >>

"On olemas sõjaline variant, mida ma eelistaksin mitte kasutada ja majanduslik lahendus — avaldada survet ja Vene energiaressursid turult välja tõrjuda.

Üks toru on hea, kaks aga veel parem — Moskva ja Peking lõid käed >>

Me suudame seda teha, sest USA on maailma suurim nafta ja gaasi tootja, " lõpetas Zinke, pidades silmas USA energeetikute lootusi horisontaalset puurimist ja hüdrofrakkimist kasutades kildagaasi ja põlevkiviõli abil konkurendid seljatada.

Teema:
Gaas - perspektiivne energia (142)

Samal teemal

Trump nimetas "kõige suurema vea" USA ajaloos
Trump nimetas Saksamaa kulutusi Nord Stream 2-le kohatuiks
USA nõudis Saksamaalt Nord Stream 2 eest meelehead - käivitub plaan B
Tagid:
majandussanktsioonid, mereblokaad, mereliikluse vabadus, USA merevägi, protektsionism, kaubandussõda, laevastik, sanktsioonipoliitika, gaas, sanktsioonid, eksport, nafta, mereblokaad, Washington Examiner, Ryan Zinke, Euroopa Liit, Lähis-Ida, USA, Venemaa

Peamised teemad