05:37 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Forbes: Venemaa majandus on valmis mis tahes sanktsioonideks, illustreeriv foto

Forbes: Venemaa majandus on valmis mis tahes sanktsioonideks

© Fotolia / Anton Gvozdikov
Majandus
lühendatud link
5511

Venemaa majandus lähtub juba 2014. aastast "kõige pessimistlikemast stsenaariumidest", Venemaa keskpank on valmis nii sanktsioonideks kui ka naftahindade languseks, arvab Forbesi kolumnist Kenneth Rapoza.

TALLINN, 11. oktoober — Sputnik. Artikli autor tsiteerib Venemaa Keskpanga esimese aseesimehe Ksenija Judajeva sõnu, kes hiljuti lausus, et regulaator on arvestanud kõiki olukorra halvenemise stsenaariume, sealhulgas naftahindade langust kuni 35 dollarini barreli eest, vahendab RIA Novosti.

USA siseminister: Venemaale tuleks kehtestada mereblokaad >>

Samas rõhutab Rapoza, et Venemaa eelarve on koostatud arvestades nafta maksumuseks keskeltläbi 50 dollarit barreli eest ja kui tooraine hind jääb allapoole seda piirjoont, tuleb eelarvet kärpida.

Artiklis märgitakse, et USA ähvardab Venemaad uute sanktsioonidega, aga kust need võetakse, on seni selgusetu.

"Mitmesuguste rahatuusade värvatud juristid passivad praegu Washingtonis, üritades kongresmene veenda vajaduses konkurentide vastu sanktsioone rakendada, kuid Trumpi administratsioon tervikuna tegeleb sellega, et kehtestab individuaalseid meetmeid kõlavate nimedega tähtsate venelaste suhtes," kirjutab ta,

Kolumnist toonitab, et Moskval on olemas plaan isegi selleks juhuks, kui USA seab riigile piirangud dollari kasutamise osas, pidades tõenäoliselt silmas Venemaa majanduse dedollariseerimispoliitikat.

Saame hakkama ka dollariteta — Ameerika valuutast loobumine kiireneb >>

Venemaa ja lääneriikide suhted halvenesid olukorra tõttu Ukrainas, kus 2014. aastal toimus riigipööre, ja seoses Krimmiga, mis pärast seal korraldatud referendumit ühines Venemaaga.

Lääneriigid süüdistasid Venemaad Ukraina asjadesse sekkumises ja kehtestasid sanktsioonid. Moskva võttis kasutusele vastumeetmed, lükkas süüdistused korduvalt tagasi ja teatas, et tenaga sanktsioonide keeles kõnelda on ebaproduktiivne.

Neil päevil on mõned meediakanalid teatanud, et valitsus olevat Kostini ettepanekute põhjal välja töötamas majanduse dedollariseerimise projekti ja et väidetavalt nädala-paari pärast kinnitab peaminister Dmitri Medvedev sellekohase dokumendi.

Venemaa valitsuse pressiteenistusest teatati, et majanduse dollarist sõltuvuse vähendamise küsimuse kallal töötatakse, kuid plaane USA valuutast täielikult loobuda ei ole. Presidendi nõunik Andrei Beloussov on Venemaa energianädala kuluaarides kinnitanud, et niisugune töö on käsil ka presidendi korraldusel.

Tagid:
dollar, rubla, hind, nafta, sanktsioonid, majandus, Venemaa Keskpank, Forbes, Kenneth Rapoza, USA, Venemaa

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  34
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27