03:38 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Majandus
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
43 0 0

Tallinna Sadama vähemusaktsiate börsile viimise eesmärk oli pakkuda Eesti inimestele ja pensionifondidele võimalust investeerida hästi toimiva ettevõtte arengusse ning selle eduloost osa saada, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

TALLINN, 11. oktoober — Sputnik. Majandus- ja taristuminister Kadri Simson andis tänase valitsuskabineti istungil ülevaate Tallinna Sadama aktsiate noteerimisest Tallinna börsil.

"Tallinna Sadama vähemusaktsiate börsile viimise eesmärk oli pakkuda Eesti inimestele ja pensionifondidele võimalust investeerida hästi toimiva ettevõtte arengusse ning selle eduloost osa saada. Samuti on valitsuse selge suund suurendada riigiettevõtete efektiivsust ja läbipaistvust. Sadama aktsiaid ostis kokku ligi 14 000 jaeinvestorit, seega võib tulemusega igati rahul olla," ütles peaminister Jüri Ratas.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson lisas, et sadama IPO elavdas kauplemist Nasdaq Tallinna börsil ning tõi Eesti majandusse juurde suure hulga uusi väikeinvestoreid.

"Kui me vaatame perioodi alates päevast, kui sai aktsiatega kaubelda, tänaseni, moodustas Sadama aktsiate tehingute maht 21 protsenti kogu Nasdaq Balti põhinimekirja tehingutest. Rahaliselt oli maht koguni 38 protsenti," ütles Simson ning lisas, et seega saab öelda, et ka see eesmärk on täidetud.

Ka börsil oleku aeg kujunes ettevõttele edukaks. Kolme kuuga ehk perioodil 13. juuni kui 05. oktoober kasvas sadama turuväärtus 507,1 miljonilt eurolt 568,08 miljoni euroni, mis teeb temast suuruselt neljanda börsiettevõte Balti turul. Aktsia hind on samal perioodil kasvanud 12 protsenti.

Tallinna linn ja Tallinna Sadam soovivad kiiret Vanasadama arengut>>

Samuti on püsinud stabiilsena aktsionäride arv. Eesti erainvestorid on oma osalust suurendanud ning investeerimis- ja pensionifondide osakaal on püsinud stabiilsena IPO järgsel tasemel.

Valitsuskabinetis otsustati aruanne ASi Tallinna Sadam aktsiate avaliku pakkumise tulemuste ja seotud kulutuste kohta valitsuse istungi päevakorrapunktina heaks kiita.

Seadusemuudatused loovad aluse edasistele tegevustele laevade Eesti lipu alla toomiseks>>

Riigikogu kiitis kolmapäeval, 21. märtsil heaks valitsuse algatatud riigivaraseaduse muutmise seaduse, mis on seotud ASi Tallinna Sadam ja ASi Enefit Green aktsiate börsil noteerimise ettevalmistamisega — teatas Sputnik Eesti kevadel.

Seaduse vastuvõtmise poolt hääletas 77 Riigikogu liiget, vastu oli viis saadikut, edastab Riigikogu pressiteenistus.

Riigikogu võttis vastu seaduse Tallinna Sadama börsile viimiseks>>

Seletuskirjas märgitakse, et riik peab end teiste aktsionäridega samasse inforuumi taandama, et tal ei oleks aktsionärina teiste aktsionäride ees eelist.

Seadusega tagatakse riigi osalusega börsil noteeritud äriühingute tegevuse kooskõla börsireeglitega ja kõigi aktsionäride võrdne kohtlemine.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
valitsus, börss, Nasdaq, Tallinna Sadam, Kadri Simson, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad